Yeni Kedi Sahiplenirken Nasıl Seçmeliyim?

Siyammm

Bir tanıdığımın kedisinin yavrusunu sahipleneceğim, nasıl seçmeliyim. bir yerde okudum Avrupa'daki bı araştırmada dışı kedinin erkek insana erkek kedinin kız insana daha yakın olduğu kanısına varılmış? Sizin tecrübeleriniz neler? Direkt elektriğimin uyuştuğu yavruyu mu almalıyım. Kedim vefat etti karşı cins alın demeyin lütfen

20 CEVAP

Siyammm

Teşekkür ederim

ygiz_mrtt

Öncelikle yavruların yanına gittiğinizde illa ki yavrulardan birisi senin yanına gelip seni koklamak isteyecek. Muhtemelen kısmetin odur çünkü bir yabancıya daha sıcakkanlı olduğu için alışma süreci daha kısa oluyor. Eğer aileniz ile yaşıyorsanız onlar dişi kediye daha çabuk alışır çünkü bir hanımefendiye "nereye bulduysan oraya götür" diyemezler(?) Ancak kedinin cinsiyetinin ve insanın cinsiyetinin uyuşması önemli bir husus değil önemli olan aranızda ki bağı oluşturabilmek. Engelli kedi meselesine gelirsek bu konuda hazır hisseden kişilerin sahiplenmesini öneriyorum çünkü onlar daha özel bir ilgiye ve bakıma muhtaçlar ve bu yüzden bazı insanlar onun yaşantısına yetişemediğinden tekrar barınağa ve ya sokağa bırakıyorlar bu yüzden öncelik aslında sahiplenecek kişinin tecrübesidir sonrasında o canlar heba oluyor.

Engelli kedi derken felçli kedi sahiplenin demiyoruz tabiki bende ogrenciyim ve 3 bacaklı kediye bakmak hiç zor değildi çünkü normal bir kedi den farkı yok. Tek gözlü bir kedi de sahiplenebilirsiniz sağır da olabilir. Amaç zor durumda olan bir kediyi kurtarmak. Tabi yine de seçim sizin ama engelli olması bakımının zor olması anlamina gelmiyor.

Siyammm

Teşekkürler düşüneceğim

seeciilz

Dişi kediler insanlara daha yakın oluyor bence erkekler ise pek sevdirmiyor genellikle benim görüşüm bu yönde