Yeni Kedi Sahiplenirken Nasıl Seçmeliyim?

Siyammm

Bir tanıdığımın kedisinin yavrusunu sahipleneceğim, nasıl seçmeliyim. bir yerde okudum Avrupa'daki bı araştırmada dışı kedinin erkek insana erkek kedinin kız insana daha yakın olduğu kanısına varılmış? Sizin tecrübeleriniz neler? Direkt elektriğimin uyuştuğu yavruyu mu almalıyım. Kedim vefat etti karşı cins alın demeyin lütfen

20 CEVAP

Bizim duman dişi ama hep benim ve annemin dibinde. Erkek olan hickimseye daha kendini sevdirmedi. Erkeklerin sesi kalin oldugundan olabilir bence bir yerde okumustum.

bbeyzvv

her kedinin karakteri farklıdır cinsiyetle alakası yoktur bunun ayrıca engelli sahiplerdirseniz daha iyi hem bi yavrunun hayatını kurtatmış olursunuz hem de engelli kediler çok sakin ve sevecendir başınız sağolsun

Anonymus552223

Iyi bakinca hepsi baglaniyor. Iletisiminiz onemli.. basiniz sagolsun bu arada neden kaybettiniz kedinizi:(

Engelli sahiplenin bence de. Profilimden bakabilirsiniz poyraz 3 bacakliydi. Ondaki sevgiyi hiçbir kedi de görmedim. Büyük kedim çakıl bile benimle o kadar yakın değildi. Bende şubat ayında ikisini kaybettim. Yine sahiplenme imkanım olsa bir poyraz daha isterdim :(

LadyAndCat

Siyammm
Kedine ne zaman, ne oldu (:s)
Tatlım cinsiyetle hiç ilgisi yok.
Sadece sevgi, bağlılık ve emek:))
Benim dişi kedim ve ben yapıştık gibiyiz.Kimsenin kucağına gitmiyor kimseye kendini de sevdirmiyor.
Sadece ben varım onun dünyasında ayh şimdi ağlıycam...
Cinsiyeti hiç önemli değil.
Oğlumu sevmiyor muyum??
Tabii ki de çok seviyorum ama yapıştık yaşadığım kişi dişi :D
İkisini de hiçbir şeye değişmem !!

Natkarat

Öncelikle ihtiyacı olan her kediyi sahiplenebilirsiniz. Özellikle belirtildiği gibi engelli kediler sahibine inanılmaz düşkün oluyorlar.

Özel değilse bir ay kadar önce kedinizi kısırlaştırıyordunuz. Ters mi gitti ya da farklı bir sebebi mi var? Bu tür bilgiler önemli. Olası durumlar hakkında hepimiz bilgi sahibi olmuş oluruz.

Zeynucka

Ben her zaman şuna inanıyorum;siz kediyi değil kedi sizi seçer.o yüzden yavruları görmeye gittiğinizde biriyle enerjiniz muhakkak diğerlerine göre daha fazla tutacak ve onun ebeveyni olacaksınız:)

bbeyzvv

kör ya da tek patisini kaybetmiş kedinin ev yaşamında normal kediden hiçbir farkı yoktur fakat dışarıda yaşama şansları yok :(

Siyammm

Teşekkür ederim arkadaşlar. Veteriner hatası

LadyAndCat

Yapıştık yazmış telefon “yapışık” olacak kelime:))

dilaraxx

CİNSİYETLE ALAKALI DEĞİL BENCE DE . ONA GÖSTERDİĞİNİZ İLGİ SEVGİ VESAİRE DAHA BİRSÜRÜ ŞEYLE İLGİLİ BU.ZATEN HAYVANLARIN SEVGİSİ HİÇBİR SEVGİNİN YERİNİ TUTMUYOR EMİN OLUN. O YÜZDEN CİNSİYETE FALAN TAKILMAYIN:))
BU ARADA BAŞINIZ SAĞOLSUN

Siyammm

Öğrenciyim.Daha önce hiç engelli bir kedinin bakımını yapmadım . Engelli kedinin sorumluluğunu üstlenebileceğimden emin değilim. Engelli bir kedi bakmak büyük sabır gerektirir diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın ayrımcılık değil , ama herkes engelli bir kediye bakamaz çok sabırlı biri değilim. Bazen derslerden odamdan çıkmadığım oluyor engelli bir kediye bu zamanı ayırıp hakkettiği ilgiyi gösteremeyebilirim. Dediğim gibi herkes böyle bir sorumluluğu üstlenemez hak vereceğinize inanıyorum belki ileriki zamanlarda yanına bir arkadaş alırım engelli. Ama şuan değil

Feris

Siyammm başın sağolsun. Ben de bir buçuk ay önce dişi kedimi kısırlaştırma ameliyatı sonrası veteriner hatası yüzünden kaybettim:(( Seni çok iyi anlıyorum:( Tekrar bir erkek yavru sahiplendim. Acil yuvaya ihtiyacı olan güçsüz bir kediydi. Şu an oldukça iyi. Yani cinsiyet olarak düşünme ihtiyacı olan bir yavru sahiplen hem acını hafifletecek hem de ihtiyacı olan bir yavruya evini açmanın mutluluğunu yaşayacaksın.

Kubyusbaskent

Siyam basın sagolsun...

Siyammm

Teşekkür ederim