Sicak Havalar

Maviiruhluu

Kedim neredeyse 3 aylık olucak ama heryeri acmama ragmen oldugumuz yer hic esmiyor evin serin yeri bile yok seftalinin surekli patileri ve agzi cok sicak bu yuzden 2 gunde bir belki biraz suyun altinda oynatsam bir sorun olur mu? Kediler yikanmaz biliyorum ama hava cok sicak

11 CEVAP

tubanur

Korkutmamaya özen gösterin. Kediler genel olarak suyu sevmez ama sevenlerde oluyor nadiren. Boş bir fısfıs edinin. (daha önce içerisinde temizlik veya kozmetik ürünü olan bir fısfıs kullanacaksanız içindeki kokunun ve kimyasalın tamamen arınmasına dikkat edin lütfen) İçine su doldurup kedinize hafifçe sıkabilirsiniz.
Kuşuma uyguladığım bir yöntem ama kediye uygulanmasında da bir sakınca olmaz bence.

Maviiruhluu

Yapacagim cok tesekkur ederim

CAKIL

KEDİ VE KÖPEĞE ŞEKERLİ VERİLMEZ KARPUZDA CİDDİ ŞEKER VARDIR İNSÜLİN HORMONLARI YOKTUR BU SEBEPLE ASLA ŞEKERLİ MEYVE VS VERİLMEMELİDİR

Ona zararsız olan meyvelerden dondurma yapabilirsiniz. İnternette çeşitli tarifleri var. Ve havluyu buzluğa atıp kedinin üstüne yatmasını sağlamak da işe yarar. Fakat üşütme riskini
göz önünde bulundurun.

Ayrıca, ***** sitesinden serinletici ürünlere bakabilirsiniz.

polo

karpuzda ciddi şeker var ha o zaman neden diyet uzmanları diyetler için bol su içeren karpuzu öneriyor şeker oranı yüksek olsa karpuzdan uzak durun der bende zaten bütün karpuzu önüne koymuyor muz kayısı karpuz salatalık bunun gibi meyveleri verdigimi toplasan bir bezelyeyi geçmez ve zorlada vermiyorum ben yerken kendini yerden yere atıyor yemek için ve dayanamıyorum mesela ben yemek yerken hiç gelmez dönüp bakmaz bile ama muz yerken çıldırıyor...

omurr

EVDE VANTİLATÖRÜ DUVARA DÖNÜK OLARAK AÇABİLİRSİNİZ..ZARAR VERMEDEN SERİNLETİR..AYRICA PETLER İÇİN SATILAN SERİNLETİCİ MİNDERLER VAR UYGUN FİYATTA..ONLARDAN EDİNEBİLİRSİNİZ..BİR DE İÇMESİ İÇİN SÜREKLİ TEMİZ VE TAZE SU BULUNDURMAYA GAYRET EDİN..HAYVANLAR İÇİN SU ÇOK ÖNEMLİ..

tubanur

Korkutmamaya özen gösterin. Kediler genel olarak suyu sevmez ama sevenlerde oluyor nadiren. Boş bir fısfıs edinin. (daha önce içerisinde temizlik veya kozmetik ürünü olan bir fısfıs kullanacaksanız içindeki kokunun ve kimyasalın tamamen arınmasına dikkat edin lütfen) İçine su doldurup kedinize hafifçe sıkabilirsiniz.
Kuşuma uyguladığım bir yöntem ama kediye uygulanmasında da bir sakınca olmaz bence.

polo

bu sıcaklarda evin en serin yeri banyo fayansları banyoyu açık bırakın serin serin gidip orda yatıyor ve bol bol tarayın tüyleri havalansın su bana göre yanlış çünkü suyla ıslanınca üzerindeki su ile tüyleri dahada hararet yapıyor ve mutlaka bol bol suya teşvik edin karpuz yalatın salatalık yalatın başka sorun olmaz...

Maviiruhluu

Surekli kuvetin yaninda yatarken buluyorum dokunmuyorum orada yatiyor karpuza zaten bayiliyor, tesekkur ederim

Maviiruhluu

Bunları bizde biliyoruz, her gün tıka basa şekerli veya karpuz mu yediriyorum dedim? Karpuzu gorunce yemek istiyor en az serce parmagimin ucu kadar veriyorum insani azarlar gibi yorum yapma karşında cahil yok yine de sağol.

Maviiruhluu

Tesekkur ederim, benim ki de oyle zorla vermiyorum yemek icin deliriyor adeta