Karantina Olursa Kedilerin Durumu

SenanurKsl

Arkadaşlar günlerdir düşündüğüm ve endişenlediğim bir konu var. Evdeki aile üyesinde veya binadaki birince Corona Pozitif çıktığı durumda biliyorsunuz ki tüm aile üyeleri karantinaya alınıp bina ve daireler dezenfekte ediliyor. Evimde 3 tane kedim var ve böyle bir durum olması durumda kedileri naparım o anda nasıl çıkartırım evden izin verirler mi görevliler mi el koyar götürürler? Götürürseler basıl nereye görürecekler mahvolurlar. Aileden birinde çıkarsa hepimizi hastaneye aldıkları durumda nolacak bu hayvanlara ? yani böyle bi durumda yaş itibariyle risk grubunda olmadığım için insiyatif kullanarak evimde kalmayı kedilerime bakmayı isterim ama kabul ederler mi ? Sonuçta dezenfekte edilecek ve kedilerin yine çıkması gerekecek ve benim götürebilceğim bi tanıdığım akrabam da yok. Kedileri de karantinaya alırlarsa süreç nasıl işler vs bu durum benim aşırı canımı sıkıyo ve bunu düşünüyorum açıkçası....

7 CEVAP

ZehraBulutt

Ooff ooff ülkemizde ilk korona vakası görüldüğünden beri bu soru benim de beynimi kemiriyor. Hastalanmaktan çok kedilerimin yalnız kalmasından korkuyorum. Birine anahtar verelim desek kimse de girmek istemez ki eve virüs var diye. Allahım korusun hepimizi bu hastalıktan, geçip gitse bu salgın bir an evvel keşke, İtalya gibi olacağız diye korkuyorum.

Anonymus552223

Oyle bir durumda yakininiza anahtar birakip, 10 kilo mama 1 2 yere koyup legenlere de su doldurcan, yaninda goturemezsin.ama umarim gerek kalmaz.

SenanurKsl

Diğer arkadaşlara teşekkür ederim cevap için. Hiç bir yakınımız yok burada anahtarı emanet edebileceğimiz hiç kimse yok maalesef! Ki öylesine birine güvenip de veremem zaten yabancı herhangibiri bile eve girince çıldırıp odaya saklanan hayvanlar bunlar çok hassaslar. Zaten dediğim gibi binada vaka görülmesi durumunda bile tüm daireleri dezenfekte edip aileleri karantinaya alıyolar ki ozonla dezenfekte ediyorlarmış bu durumda zaten hayvanların çıkarılması gerekir. Zaten yetkililer de kedilere el koyabilir durum çok muamma şuan. Evden birinde korona olması durumunda bütün aileyi hastaneye götürürlerse ne olacak işte gerçekten hastalığın bulaşmasından ölümden değil kedilerim için çok korkuyorum süreç nasıl ilerliyo öğrenmek istiyorum...

SenanurKsl

3 kediye evde 2 tane box var ki ucuz boxlardan büyük kedilerim bazen kapısını açabiliyor güvenli 3 box almam lazım yarın bakacağım kafamda acil durum planı oluşturmak tüm süreci öğrenmek istiyorum eğer tüm aile hastalanırsa devlet barınağa vs götürmeden ya da başlarına bişey gelmeden güvendiğim bir kliniğe götürebilmeyi en azından orda pansiyonda kalmalarını umud ediyorum ama veteriner klinikleri de kapanabilir vakalar çok hızlı artıyor herşey olabilir.

BalliBadem

Kedi pansiyonuna verilebilir belki Allah korusun tabiki

LadyAndCat

Sena Nur Hanım,
Bence bunu düşünmeyin gerçekten düşünmeyin!
Böyle bir durumda heralde kedimi de yanımda götürürdüm nasıl ayrılabilirim ki...Allah korusun...
Onlar aileden.Bırakmak için değiller.
Bırakmak bir çözüm değil. Ailenizden ayrılmazsınız...

SenanurKsl

LadyAndCat pardon? Okuduğunuzu anlama sorununuz mu var? Kedilerini bırakmayı terketmeyi düşünen kim? Devletin evi ozonla dezenfekte edip zorunlu karantinaya almasından tüm aileyi hastaneye kapatmalarından bahsediyorum kedilere bile el koyabilirler!! Onlar benim evlatlarım kendimden çok onları düşünüyorum ki bu yüzden risk grubunda olmadığım için kendimi onlarla kalmak için feda etceğimden bahsediyorum hey allahım. Ben kedilerimin etkilenmesinden onlardan ayrı kalmaktan süreç nasıl ilerleyecek bilinmezlikten korkudan bahsediyorum siz ne diyosunuz! Bu kadar hasas konularda ne konusuyorum diye bi düşünür insan