Kedi Maması Stokta Yok. Acil Öneri

GlsmKrpk

Merhaba
Kedime Naturea tavuklu kedi maması alıyorum. Maması azaldı ve malum nedenlerden dolayı stokta olan yemler bitmiş. Gdo suz ve az tahıllı ya da tahılsız önerebileceğiniz tavuklu kitten kedi maması var mı ?
Bir mama inceledim içeriğinde SELÜLOZ vardı. İçeriğini kopyalıyorum önerirseniz şayet o mamaya geçiş yapacağım.
Tavuk kaynaklı protein (kurutulmuş, %26), pirinç (%22), hayvansal kaynaklı yağlar, pirinç proteini, balık unu (%5), ciğer eti, hidrolize protein, yumurta (kurutulmuş, %3), keten tohumu, pancar küspesi, pirinç kepeği, selüloz, somon yağı (%1), maya (kurutulmuş), bezelye, güneğik tozu, potasyum klorid

Analitik Bileşenler
Ham protein %33, ham yağlar %22.5, ham lif %3.3, ham kül %7.5, kalsiyum %1.25, fosfor %1.1, sodyum %0.38, potasyum %0.6, magnezyum %0.1, omega3 %0.8, omega 6 %2.9
Katkılar-1kg
vitamin: A 17,000IU, D3 1,500IU, E 150mg, B1 20mg, B2 20mg, B6 20mg, B12 40mcg, biotin 300mcg, folate 2mg, niacin 80mg, pantothenic acid 20mg, choline 3,000mg, taurine 1,500mg, elements: bakır (cupric sulphate, pentahydrate) 10mg, çinko (zincoxide) 30mg, çinko (amino acid zinc chelate, hydrate) 40mg, iyot (calcium iodine, anhydrous) 2mg, selenyum (sodium selenite) 0.2mg. Teknolojik katkılar: (doğal kaynaklı tocopherol ekstraktı, propyl gallate)

32 CEVAP

dilanuzun

Ben yavrucak için Felicia markasının mamasını kullanıyorum. Ama her yerde yazıyorum yine yazacağım, benim kedimin sevdiği ve kedime gayet iyi gelen bir mamanın, senin kedine iyi gelip gelmeyeceğini kimse söyleyemez. Ben Felicia öneriyorum yine de.

dilanuzun

Evet BritCare Felicia markasına göre daha iyi gözükebilir. Fakat ne yazık ki tek olay bu değil. Kedilerin birçoğunu cezbeden bir mama değil kendisi. İçeriği Felicia'ya göre daha iyi bence de, ama bunu yiyen 10 kediden 5'i beğenmiyor. Bu gereksiz fazla bir oran. İçeriği daha iyi olsa bile kedin beğenmeyip yemedikten sonra faydası yok.

hcerenk

Kedinizin balık duyarlılığını kaçırmışım, kusura bakmayın. Geçerli olamadı önerim bu sebeple.

anjelik123

benim kızımında balıklı mamalara karşı hassasiyeti var yüzüne bakmıyor bile ama proplanı severek yiyor. proplanı önerebilirm

BalliBadem

Bencede zorla sevmediği şeyi yedirmenin alemi yok

hcerenk

Aynı mamanın somonlusunu deneseniz? Ben de naturea somonlu deneyeceğim elimdeki ND bitince.

Sselin1

Acana, N&d ya da brit care tavsiye ederim.

Felicia'nın içeriği iyi değil. Bende selinin önerdiklerini öneririm. Onların yanında orijen, proplan ve matisse de önerebilirim. Biraz daha asagida da purina ONE var.

BalliBadem

Kediniz balığa karşı hassassa happycat öneririm kendi sitelerine girip bakın bazı mamalarında hassas kediler için özellikle balık yok bende bu markayı kullanıyorum ve beğeniyorum

Sselin1

Evet brit care her kedi sevmiyor benim kedilerim de sevmedi ama seven kediler de var oyuzden oncesinde tester alip deneyin en iyisi. Bu arada naturea da balık yagi iceriyor. Bu kadar düşük bir oranin sorun olacagini düşünmyorum zaten olsa naturea mama da dokunurdu kedinize.

Sselin1

Farkli olarak instinct markasini da kullanabilirsiniz icinde balik eti bulunmuyor.

GlsmKrpk

Tavuklu mamaların içinde mutlaka balık yağı ya da balık var maalesef. En iyi içerik ve en az balık olanı arıyorum aslında . instinct bakacağım önerileriniz için teşekkür ederim

Alaracatlover

Proplan önerebilirim

GlsmKrpk

Mama arayışını girdikçe kafam daha çok karıştı . Çoğunun içeriği aynı ve kötü en iyisi naturea keşke stokta olsa.
Sindirim hassasiyeti mama arıyorum ama hepsi yetişkin kediler için yapılmış.
Sanabelle Sensitive Hassas Kuzulu Yetişkin Tahılsız Kedi Maması . Kedim 8 aylık bu mamayı kullanabilir miyim ?

Mama içeriği : Kanatlılardan elde edilen et (taze 20 %), kümes hayvanları proteini (kurutulmuş), pirinç, pirinç unu, hayvansal yağlar, taze kuzu eti (5 %), taze ciğer (5 %), ciğer unu, protein hidrolizat, rendelenmiş kuru pancar (şekeri alınmış), patates proteini, keten tohumu, bezelye lifleri, somon balığı yağı, kalsiyum karbonat, tam yumurta (kurutulmuş), balık unu, bezelye (kurutulmuş, 0,4 %), maya (kurutulmuş, dahil. 0,1 % mananoligo sakkarit, 0,06 % β glukan), potasyum klorür, kırmızı yaban mersini (kurutulmuş, 0,1 %), yaban mersini (kurutulmuş, 0,1 %), yeşil dudaklı istridyeler (kurutulmuş), aynı safa çiçeği (kurutulmuş), hindiba tozu, kurutulmuş yuka bitkisi.
Analitik Bileşenler : Protein 32,5 %, yağ oranı 22,5 %, ham lif 2,5 %, ham kül 6,6 %, kalsiyum 1,15 %, fosfor 1,0 %, magnezyum 0,08 %.
Kg Başına Beslenme Fizyolojisine Uygun Katkı Maddeleri:
Vitamin A 17.500 uluslararası birim, vitamin D3 1.500 uluslararası birim, Vitamin E 150 mg, taurin 2.000 mg, bakır (bakır II sülfat, pentahidrat olarak) 10 mg, çinko (çinko oksit olarak) 30 mg, çinko (amino asit çinko şelat, hidrat olarak) 40 mg, iyot (kalsiyum iyodat, susuz olarak) 2 mg, selen (sodyum selenit olarak) 0,2 mg

hcerenk

Acaba nd nasıl bu konuda. Hiç tavuklu mamadaki balık oranına bakmadım ama, nd iyi bir marka diye söyledim.