Matisse Yaş Mama

Alaracatlover

Matisse 300gr yaş mama aldım eve geldiğimde arkasında açtıktan itibaren 48 saat içerisinde tüketin yazıyor fakat şöyle bir problem var :benim bir tanecik pisim var. Ve 2 günde 300bgram yiyemez .Ne yapmalıyım?

14 CEVAP

Siyammm

2 gün içinde çoğunu yerler kalanını sokak kedilerine verin

Yer ya niye yiyemesin. Yetiskinler 1 gunde okadarini yiyor yavrular da 2 gunde yer. Olmadi siz 3 gun yapin o rakami. Ama daha fazla tutmayin.

hcerenk

Merhaba, yabancı kaynaklarda mamaların 5 güne kadar buzdolabinda hava almayacak sekilde muhafaza edilebileceği yazıyor. Dondurmayı önermiyorlar. Doku ve Tat degisimi sebebi ile kötü oluyormuş.

Alaracatlover

Bizim burda kedi yok köpeklere versem olur mu?

Alaracatlover

Ya da depolana şansım var mı?

Katya06

Köpekler kedi mamalarını severek yiyorlar ve kuru mamada bildiğim kadarıyla bir zararı yok hatta daha besleyici onlar için. Yaş mamada da öyle olabilir bence

ZehraBulutt

Dondurabilirsiniz bir kısmını.

Sselin1

3 gün icinde 300 gram mama yiyebilir kediniz. acildiktan sonra 48 saat diyor.

Alaracatlover

Kedim yavru

TATA4242

Yavrular daha fazla yer merak etmeyin 2 günde biter,zaten %80 i su.Çoğu midede kalmıyor.

Sselin1

Yavru kedilere mama yetiştiremiyordum ben :) 3 günde rahatlikla yer merak etmeyin zaten büyük ihtimalle joleli bir mama doyurucu degildir.

Bencede 48 saat biraz az değil mi?

sarmanbirkedi

Valla ben açarım 400 gr sonra kapağı var onu koyarım kedim bitirene kadar bazen 2 bazen 4 gün.

uzumkitty

buzdolabında saklayın