Sokaktaki Kedim Öksürüğü Ve Tıkanması.

shilohlael

Malum virüs çıktı ve ben götüremiyorum bahçede baktığım kedimi. Öksürüyor gibi de ama tıkanıyor gibi de sanırım ciğerden bi problem var ama, eczaneden alabileceğim bir ilaç var mıdır yada başınıza geldi mi böyle bir şey?
Camımın önüne bıraktılar 1,5 ay önce, 3 aylık bir yavru.

7 CEVAP

LadyAndCat

Buse’cim
Tehlikeli olanlar insan kediler değil.
Bence götürebilirsin en yakın veterinere ve emin ol veteriner kliniği birçok yerden güvenli:))
Yürüme mesafesinde bir yer varsa götürüp getirebilirsin.İlaçlarını da eczaneden temin edebilirsin.

Natkarat

Yeni geldiyse üşütmüş olabilir ama genç olduğu için ihtimal çok fazla. Önceliğiniz veteriner olsun ama mümkün değilse hareketlerini gözlemleyin. Ateş, kusma ve ishal var mı bunları kontrol edin? Kusma varsa rengi, ateş varsa tahmini derecesi, ishal varsa kanlı mı kansız mı rengi gibi durumları paylaşırsanız tahmin yürütebiliriz ama bunların hepsi kedi için vakit kaybı maalesef.

Zeke

Ben de bu kış bahçemdeki kedime hastalandığı zaman antibiyotik bebek şurubu ile vitamin kullanmıştım(bu da şurup şeklinde)

Bizde hapşırık ve yutkunamama şikayeti vardı. Artı olarak hiçbir şey yemiyordu. 4-5 güne toparlandı.

Bir şırınga yardımıyla verebilirsiniz.

shilohlael

Yalnız en riskli meslekler hakkındaki makaleleri okudunuz mu? Dişçi, Veteriner vs.
Şuan elimden geleni yapacağım. Ki kendi arabam yok. Otobüs kullanmak zorundayım. Bana bir şey olursa ona kim bakacak?
Yine de teşekkürler. Bu güne kadar kaç tane kedi götürdüm iyileşti. Şimdilik eczaneden alacağım.
Bebek antibiyotiği önerdiler ama denediniz mi hiç?
Reçete gerekmiyormuş.

shilohlael

Not: Mantarı da var kuyruğunda ilaç kullandım ama krem de alacağım.

Natkarat

Yazdıklarıma cevap alamadım ama hiçbir antibiyotik reçetesiz satılamaz. Bunu net bir şekilde belirtebilirim.

LadyAndCat

Buse’cim milletçe birbirimizi sosyal medya ve WhatsApp gruplarıyla panikletip korkutmaya bayılıyoruz:))
Doktorlar, dişçiler evet riskli meslekler zaten dişçiler şuan çalışmıyor doğru düzgün.
Doktorlar mecburen seferberlikteler...
Veterinerlerde risk nerde???
Kedide/köpekte hastalık yok ki?!
Özel bir veteriner kliniği tıklım tıklım insanla dolu olmaz.Herkes şu an zaten dikkatli.Evden mümkünse kimse pek çıkmıyor.
Veterinerde insan yoktur.
Boştur:))
Saçmalama bana bir şey olursa ne demek?!? Gençsin ve sağlıklısın.
Ölen kişiler hastalıkları olan yaşlı insanlar. Gençler yani bizler olsak olsak sadece taşıyıcı olabiliyoruz.
Kanser, astım, diyabet, kronik bronşit, böbrek yetmezliği gibi hastalıklarımız yoksa...
Doğru bilgilenmek çok önemli!!!
Toplum panik halinde olmamalı.