Akita Ve Kediler

merveaydar

Merhaba, arkadaşımızın japon akita inu cinsi yavrularından birini sahiplenmek istiyoruz. 1 yaşında uysal ve sosyal bir kedim var. Arkadaşımızın akita köpeği kedilerle iyi geçiniyor fakat ona özel mi yoksa cinsine özel mi yani sahipleneceğimiz yavru da kedimle iyi geçinir mi merak ediyorum.

Bu cins köpeği olanlardan düşünce ve tavsiyelerini bekliyorum, teşekkürler.

2 CEVAP

lwb

Cins farketmeksizin, yavru sahibinin eğitimine göre şekil alır.
Sosyal ve kedinizle anlaşabilir bir karakterde büyütürseniz hiiçbiir sorun olmaz.
Hatta kediniz bir sorun çıkartır mı öyle düşünün:D kediler daha hırçın oluyor

Siyammm

Cinse özel bir durum yok
Akita korumacı bir köpektir. Fakat pitbul bile yavruyken iyi sosyalleşirse dünya tatlısı bir köpek olabilir. Yavru alacağınız zaman kendinizide götürün yavrulara iletişimini gözlemleyin yavruyu ona göre seçseniz daha iyi olur tabi