Dişleri Olmayan Kedime Yavru Kedi Maması?

bengusarioglu

Merhabalar. Yetişkin bir kedim var. Ancak sahiplendiğimde de dişleri yoktu, sadece öndeki uzun dişleri mevcut ve bu nedenle kuru mamayı direkt yutuyor. Ama az yiyebiliyor bu şekilde. Kedim kısır ama şu anda verdiğim mama da kısır kedi maması değil. Kilo problemi yok. Yavru kedi maması vermemde bir sakınca var mı sizce? Daha kolay yiyebileceğini düşünüyorum. Veterinere bir ara soracağım ama malum evden çıkmıyoruz şu günlerde.

6 CEVAP

Katya06

Mamanızı birkaç damla su ile ıslatarak verseniz olur mu diye düşünüyorum. Ama bunu bir veterinere sormak lazım tabiki. Bence yavru kedi maması vermenizde bir sorun olmaz zaten az yiyormuş. Kilo problemide yokmuş. Bakarsınız duruma göre aynı markanın aynı içerikli mamasını 1 ay yavru 1 ay kısır şeklinde devam edebilirsiniz. Çünkü mama değişim süreci biraz kedileri sarsıyor o yüzden aynı marka ve aynı içerikte gitmekte yarar var. (Bunlar benim fikirlerim tabiki doğruluk payını bilemiyorum sadece çözüm üretmeye çalıştım :))

Kuru mamanin islatilmasi zararli diye okudum birkac yerde. Dogrulugunu bilemem bence siz de bi arastirin sorun yoksa bencede islatip verilebilir ama önermiyorlar. Yavru mamasi verebilirsiniz bi sakincasi olmaz. Kilo almaya baslarsa kisira gecin. Yada baştan donusumlu kullanin

Yavru maması kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz hemde dişi zaten kediniz dişsiz ve yavru mamasıyla beslenen çok kedi gördüm instagramda falan bizde yavru mama kullanıyoruz 14 aylık erkek kedim için kısırla karıştırarak veriyorum

Katya06

Islatılan kuru mamalar çabuk bozuluyormuş başka bir sitede böyle yorum gelmiş.

bengusarioglu

Islatırsam yiyeceğini düşünmüyorum biraz seçici bir kedi kendisi :/ yani aslında çiğnemeden yutarken çok rahatsız oluyormuş gibi davranmıyor ama bazı dönemler çok az yemeye başlıyor. Diş etlerinin acıdığını ve yiyemediğini düşünüyorum. Ek gıdalarla besleyince yiyor çünkü. O yüzden yavru kuru mamasını düşündüm

bengusarioglu

Teşekkür ederim cevaplarınız için bu arada :)