Maydonoz Kediler İçin Zararlı Mı?

_Minnosum_

Kedim maydonoz yemek istiyor ama ben vermeden önce zararlı mı bilek istiyorum. Siz kedinize veriyor musunuz? Ya da bir bilginiz var mı?

7 CEVAP

Natkarat

Sorun olmaz. Muhtemelen çim ilgisi gösteriyor. :) Maması yeterli değilse malt takviyesi verebilirsiniz. Maması kaliteliyse ayrıca malt takviyesine gerek görmüyorum kendi adıma.

_Minnosum_

Teşekkürler çok yardımcı oldunuz. @natkarat

Minnie09

Benimki de yiyor hatta nane bile yiyor sorun olacağını düşünmüyorum nasılsa dışkısından çıkıyor :)

Bizim ki de oynamak için istiyor bence zararlı değildir

Anonymus552223

Roka ve kivircik seviyor bizimki, yemek istiyorsa zararli degildir maydonoz da.. cunku onlar icin zehirli olabilecek seylerden tiksinip kaciyorlar. Limon gibi

Siyammm

Sroun olmaz bencede şu fotoğrafta gördüğünüz kedi fasulye yiyordu. Ama yine ben baktım zararlı olabilecek şeyleri internetten her şeyi vermedim
Zararlı olmayan şeylerde bazen mide bozabiliyor.

PandAiluroSena

Uriner sistem icin faydasi bile var taze maydonozun ama bu kivircik olan maydonozlar degil onlarin toksisite riski varmis kediler icin, ben haftada 2-3 defa mamalarina ekliyorum 1 cay kasigi kadar kiyilmis maydonozu kendiliginden yemedikleri icin. Yine de miktarina dikkat etmekte fayda var