Kediye Pişmiş Nohut Verilir Mi

justlocked_

Kedime etle birlikte haşlanmış nohuttan yedirebilir miyim, ona zararı olur mu?

9 CEVAP

justlocked_

Mama et yiyor zaten, şimdi nohutu teklif edince yedi ben de merak ettim:)) teşekkür ederim ☺️

Siyammm

Nohut yerine mama et yese daha iyi, fasulye verilmemeliymiş bence nohutta vermeyin

shrmnayaz

Sebebini anlayamadığım bir durumdur. Bugün bizimkilerde dondurucudan çıkardığımız nohutu bi güzel her yere saçıp ezmişler. Üstelik çık büyük bir iştahla hart hurt soluksuz yiyorlardı.

sarmanbirkedi

Yesin bir şey olmaz.

justlocked_

Ya et kokusu aldığı için belki de bilmiyorum ama eğer zararı olmayacaksa arada farklı bir tat olması için vermeyi düşünüyorum:)

Irmak06

Bilmiyorum ama ona özel tuzsuz ve yağsız pişirsen zararı olmaz gibi. Nohut konusunda araştırmaları orjinal dilinden çevirerek oku istersen.

Irmak06

Çok detaylı olmasa da biraz araştırdım. Vermesen daha iyi olur. Kaynakçasını kontrol etmedim ama link ekleniyorsa sitenin linkini atarım. Çok nadir bir kaç tane verebilirsin ama sürekli verme bence. Zaten kediler değişik buldukları için yiyorlarmış.

  • cat can eat chickpeas? Google'a yazarsan araştırabilirsin.

Zehranazz

Etten birsey olmaz ama nohut sıkıntı yapabilir