Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası Ortaya Çıkan Şişlik

Merhaba,
9 aylık kedim 4 gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu. Antibiyotik ve gün aşırı kontrollerinde herhangi bir sorun gözükmedi. Ancak ameliyat bölgesinde oluşan şişlik (herhangi kızarıklık, acı belirtisi, akıntı yok) gözüme çarptı. Doktorum şuanlık bir sorun olmadığını, fazla harekete bağlı bir ödem olduğunu, gözlem altında tutacağını belirtti.
Bu konuda içim rahat. Şuan hareketlerini kısıtlı tutmaya çalışıyorum ve evde ikinci kedim olduğu için pamuklu bir kıyafetle dolaşıyor. Ancak herhangi bir huzursuzluk sezmedim zaten. Yara epeyce de kapandı.

Korkum şu;
Bu şişlikle ilgili ikinci operasyon gerekir mi?
Fıtık kaygısı taşıyan bazı yazılar okudum, fıtık olabilir mi?
Bağırsaklarla ilgili bir fıtık durumu da oluşuyormuş sanırım?

Ben sağlıklı olması için ameliyat ettirmişken ardından bunca sağlık sorunu yaşamasından kaygılanıyorum. Yumurta gibi şişlik yüzünden de sabaha kadar nöbetleşe hareketlerini kontrol ediyorum.
Bilgisi olan, bunu yaşamış olan varsa çok memnun olurum.

4 CEVAP

Katya06

Dikiş yerinde şişliği duydum ama yumurta gibi şişliği ilk defa duyuyorum. Keşke görsel yükleseydiniz:(

Anonymus552223

Dikis yeri iyilesirken illaki biraz sisiyor, ama boyutuna bagli, bi de akinti vs va rmi foto atin isterseniz

gulsstoft

Bizim kedinin göbeğinde de fıtık vardı kendiliğinden geçmişti genellikle önemsiz oluyorlar korkmayın. Sizin durumunuzda ise stresten veya ameliyatan sonra iyileşme sürecinden olmuş olabilir.

Faytekin

Bizde de var aynısı korkacak bişey yok ve ileride problem yaratacak bişey değil ,bende çok araştırdım sorusturdum,bazı operasyonlarda olabiliyormuş bu tür vakalar,zamanla biraz küçülür ama az bişey kalır yine şişlik,ancak sorun yaratacak bişey değil ,veterinerinizde kontrol edip fıtık olmadığını tespit ettiyse korkmaniza gerek yok.