Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Patoş kedimin yemek seçimi...

patkam
patkam

115790


Arkadaşlar benim patoş kedim acayip derecede yemek seçici yani biz ıslak mama siparişi veriyoruz kokluyor kokluyor yemiyor sadece kuru mama yiyiyor yani sürekli kuru mamada iyi değil az ıslak mamada olmalı sizce bu seçiciliği neden ve nasıl sorunumuz çözülür? (bu arada küçük kedim kamuran patoşun tam tersi o herşeyi yiyiyor patoş neden böylede o öyle değil?)


7 Cevap

achill_the_pekemix
achill_the_pekemix

6723


Nasıl ki her insanın iştahı aynı değilse hayvanların da öyledir. Ayrıca bunun altında birçok sebep yatabilir. Kedinizin sağlık problemleri olabilir, kedinizin damak tadı çok gelişmiş olabilir (verdiğiniz et, tavuk, süt vs ürünler buna sebeptir), mamasını beğenmiyor olabilir. Ve benzeri sebepler :) Belirli metotlarla bu sorunu çözebilirsiniz. Fakat ben yaş mama yemesi taraftarı değilim. Dediğinizin aksine fazla miktarda koruyucu içeren bir mama tipidir, hangi marka olursa olsun. kuru mamasına yoğurt, et suyu gibi şeyler karıştırabilirsiniz.


Badems
Badems

12123


Deneme yanılma yöntemiyle onun seveceği bir yaş mama bulacaksınız malesef. Ben bizimkine Royal Canin kısır kedi yas maması veriyorum genelde ama arada da markasını hatırlayamadığım ördek etli bir yaş mama var onu veriyorum. Sanırım saniyeler içerisinde bitiyor. Ancak deneyerek bulabilirsiniz neyi sevceğini.


patkam
patkam

115790


mstezel fakat nerdeyse tüm markaları denedim ama hiç birini yemiyor...Bir aralar sadece prevital kedi konserve mamasını yiyordu (kağıtlarda olan) artık onuda bıraktı ne yapacağımı şaşırdım....:(


patkam
patkam

115790


Ama küçük kedim kkamuran ne bulsa yiyiyor=)


Badems
Badems

12123


Neden yemiyor acaba ya. Veterinere danışsaydınız belki bi öneride bulunur


patkam
patkam

115790


En kısa zamanda veterinere danışacağım=) Teşekkürler...


patkam
patkam

115790


Ama kuru mama yiyiyor


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
452 Görüntüleme
7 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor