Kediyi Akvaryumdan Uzak Tutmak

Salondaki akvaryumda su kaplumbağası ve bir tane balık var. Oldukça ağır ve teçhizatlı başka bir odaya taşımam mümkün değil. Yeni sahiplendiğim kedimin dikkatini çok çekiyor gece salonun kapısını kapatmadan bırakamıyorum. Oturup baksa sıkıntı yok ama uzaktan cama atlayıp patiliyor bu gidişle kıracak diye korkuyorum. Akvaryum kapalı bu arada içine girmesi riski yok ama cam patlarsa felaket olur. Onu nasıl uzak tutabilirim? Çift taraflı bantla etrafını sarmayı denedim ama işe yaramadı

5 CEVAP

Siyammm

O akvaryumun altındaki dolaba sirke veya kolonya sürün.

Akvaristimiz darbelerin basıncı etkileyebileceğini söylemişti bunu sürekli yaptığını düşününce...bir de dediğim gibi çok uzaktan atlıyor avcılık dürtüleri çok güçlü evde belgesel izliyor gibi oluyorum :D benim kaplumbağa çok büyük sayılmaz ama eti affetmiyor bu ona dayanabilen son balık diğerlerini yedi :D

Siyammm

Tabi çok pati darbesiyle mümkün. Su damlası bile mermeri delebiliyor. Çabalarsa bir gün hedefine ulaşabilir sizin kedi :)

Hemen deneyeceğim, teşekkürler

Katya06

O akvaryum içinde kaç litre su barındırıyor patlamıyor bir pati darbesiyle asla patlamaz. Bu arada kaplumbağanız büyük mü? Bizim ki büyük içine bir balık atsam hemen yer heralde