Hayvanlara Zarar Vermenin Hükmü Nedir

AlminaOzc

Beslediğim kedilerim annemin vefatından sonra iyice göze batmaya başlamıştı çok savaştım çabaladım en sonunda onlardan vazgeçmek zorunda kaldım tek isteğim iyi birer yuvaları olması için çabalamak oldu ama bu kadarına katlanamıyorum artık kız kardeşim nefret dolu gözümden sakındığım kedileri şiddet uyguluyor kimse söz geçiremiyor psikolojik olarak çok kötü durumdayım beni tehdit ediyor sen istedin bunu bir buraya gelsinler geberteceğim diyor gözü dönmüş çok korkuyorum ağlayıp duruyorum ben kime nereye şikayet edeyim nereye götüreyim kedilerimi

5 CEVAP

lwb

Sosyal medyada olabildiğince çok insanla iletişime geçip yuvalandırın kedilerinizi, derneklere, hayvanlara yardım eden kişisel hesaplara vs her yere yazın

LadyAndCat

Tatlım neden instagram’da filan telefonundan bir video çekip anlatmıyorsun tüm bunları...
Haytap gibi dernekleri de etiketle.

Katya06

Ben gerçekten artık ne diyeceğimi şaşırıyorum. Bu sözlerini videoya çek orman bakanlığını ara. Onlar seni yetkili biriyle görüştürecekler sonra ona gönder.

Katya06

Çünkü hayvanlara ceza verilmesi için yanlış yerlere başvuruluyor.. Bende başıma gelene kadar bilmiyordum. Orman bakanlığının her bölgeye ait bir yetkilisi olur ve konuyla o ilgileniyor. Tutanağı ve idari işlemi polislerle birlikte yapıyor.. Elimizden geldiğince şikayette bulunalım. Delilli olur ise ceza verilmemesi imkansız. Takibini yapmak çok önemli tabikii

Kuzeyhera

Mümkün olduğunca videolarını çekip paylaş bence. Aslında hayvanlara şiddete para cezası veriliyor (anayasanın 5199. maddesini incelersen bulabilirsin) ama şimdiye kadar pek ceza alanı görmedim. Maalesef hayvanlara yaşattıklarıyla kalıyorlar. Ama mümkün olduğunca fazla kişi bundan haberdar olursa belki birşeyler yapılabilir. Kedilerine zarar verirse onları sahiplendirmeyi deneyebilirsin (bunun olmasını istemem ama zarar görmemeleri için belkide geçici veya kalıcı çözüm budur).