Yavru Köpeğimin Isırma Problemi

MaxAndMe

2 hafta önce hayatımıza yeni bir yavru girdi. Onu çok seviyoruz. Ama dişleri kaşındığından sanırım, ısırma durumu var. Oyun olarak yapsa da canımızı acıtabiliyor. Onu bir şekilde göz aradı edebilirim, geçici bir durummuş ama mobilyalara zarar veriyor. Yeni bir dolap var, zarar görsün istemiyorum. Köpek uzaklaştırıcı sprey işe yarar mi? Bir de o dolaba sıktığımda odaya girmemesinden de endişeleniyorum. Odaya girsin ama dolabı ısırmasın :) Bu ısırma sorunlarımıza önerileriniz var mi?

2 CEVAP

Linsenpai

Bol bol diş kaşıma oyuncağı alıp onlarla oyalayın :) el veya ayaklarınla oynatmayın, ve sizi ısırdığı zaman hayır deyip ilgilenmeyi bırakın birkaç dakika. Zamanla alışacaktır ^-^

Kuzucansu44

Benimde 2 köpeğim var. Sizi oyun olarak ısırdığı zaman hayır deyin, ısırmayı bıraktığı zaman aferin gibi sözcükler söyleyip, ödül maması verin. Her seferinde böyle yaparsanız alışıyorlar. Bende köpeklerime böyle yaptım, artık ısırma huyları yok. Mobilyalarda spreyler işe yaramıyor yani benim köpeklerimde işe yaramadı. Onu da aynı şekilde mobilyayı ısırdığı zaman hayır deyin, bıraktığı zaman onu övün ve mama verin. Bunları sürekli tekrarladığınız zaman yapmayı bırakıyorlar. Benim 2 köpeğim de de şuan mobilya ısırma ve oyun amaçlı ısırma yok