Ilk Kez Kedi Sahibi Olacaklarin Bilmesi Gerekenler Nelerdir

Beysgul

Kedi bakimi nasil olur, ayrintili bir sekilde anlatabilir misiniz

2 CEVAP

patkam

Kedinizin sağlığı için kaliteli mamalar almalısınız...
Tuvalet eğitimi vermelisiniz....
Aşılarını düzenli olarak yaptırmalısınız...
Onunla zamanınız varsa oyun oynamalısınız....
Kedinizi taramalısınız...
Aklıma şimdilik bunlar geliyor ayrıntılı bir şekilde anlatamadım ama bilmeniz gerekenleri yazdım=)

Badems

Böyle bir konu daha açılmıştı, uzun uzun yazmıştım. Direkt kopyalıyorum ordan size de.
2 aylıkken iç dış parazitlerini yaptırabilirsiniz. 3 aydan önce karma, lösemi, kuduz aşıları yapılmıyor. 3 aylığı geçtikten sonra bu aşılarını aralıklarla yaptırmanız gerekiyor zaten veterineriniz söyler size. İyi bir yavru kedi maması edinin. Geniş bir kum kabı olsun, yavru oldukları için bulaştırma ihtimalleri çok yüksek. Ne kadar geniş o kadar iyi. Ayrı ayrı gerek var mı bilmiyorum kaplara ama şimdilik tek bir kapla idare edebilirler bence. İnce taneli kum kullanabilirsiniz, alışmaları daha kısa sürer. Kumu iyice koklatıp üstüne bırakın, patileriyle kazma hareketleri yapın. Büyük ihtimalle sonrasında alışacaklardır kuma. Küçük oyuncaklar alabilirsiniz, içinde çıngıraklı olan minik toplar var. Yavrular seviyor baya bu oyuncakları, çok hareketli olacakları için bir nebze enerjilerini atabilirler bu şekilde. Siz sadece onlara sevginizi ve ilginizi gösterin. Ve lütfen pencerelerinize dikkat edin :)