İç Parazit Hapı Yutturma

Kerevit

Arkadaşlar merhaba kedilerinize iç parazit hapını nasıl yutturuyorsunuz. Kedim çok uysaL olmasına rağmen demin denedik bütün ağzı yüzü salya içinde kaldı ama asla yutmadı. Ağzında bekletiyor. Başla kedi asla böyle sabretmezdi. Hme bn üzüldüm hem onu üzdüm. En kolay nasıl halledilebilir. Benm veterinerim hap iğne farketmiyor hepsine 80 dedi. Hapı bn alayım sen yuttur demek ayıp olur. Mamasında da yememişti.:(

24 CEVAP

Anonymus552223

Bogulma riski yoktur di mi oyle yapinca

bihtercik

valla ben hep öyle yutturuyorum.
3 saniyede işlem bitiyor.
boğulduğunu düşündüğünüz an gırtlağına parmağınızla masaj yapın.
ama yinede kendinize güveniniz yoksa hekimden yardım alın

anjelik123

Yok boğulmuyor hapı ağzına attığınızda şırıngaylada su verebilirsiniz hemen yutabilir bende hep kendim yaptım hiç bi sıkıntı çıkmadı alışınca kolaylıkla yapıyorsunuz şeyde yapabilirsiniz hapı yutturduktan sonra sevdiği bişey bi ödül verin onu alışkanlık haline getirip kolay yutturabilirsiniz

Kerevit

Aşı 120 tl. ????

anjelik123

Çokk pahalı one öyle

anjelik123

Kendiniz yutturun daha iyi

Om3r

Mrb kediyi ensesinden tutun ozmn savunmasiz kaliyor kafasını geriye dogru çekin agzi otomatik aciliyor yarim hapi parmaginizla girtlagina en ileri kadar goturup birakin agzini kapatin hemen otomatik yutuyor zor degil..

Kuzeyhera

Biz kedimize malt vitamin ile veriyorduk hemen yutuyordu. Anlaşılan sizin işiniz biraz zor. Belki malta batırıp yutmasını sağlayabilirsiniz. Ya da kediyi birisi kucağına alsın ama boynu dik dursun. Sanki bir insanmış gibi. Sonra ağzını açıp hapı içeriye doğru bastırın. Belki işinize yarar.
https://twitter.com/i/status/1089083634429161472

Fatih55

Ya eski veterinerim değişik bir aletle boğazına sokuyordu resmen ve zararlı olduğunu düşündüğüm için oraya götürmüyorum, yeni veterinerimle biraz uğraşıyoruz ama en azından zarar vermiyoruz, şöyle tarif edeyim, ensesinden tuttuğunda ağzı açık kalıyor iki kişi olursanız daha kolay olur, hapı kedinin ağzını açarak ileri istiyoruz ve ağzı kapalı kısa süre bekletiyoruz o yutuyor zaten. İki kesimde de aynı şekilde yapıyoruz, antibiyotik vermişti daha önceden onuda biraz bölerek yaş maması ile karıştırınca yiyordu,