İç Parazit Hapı Yutturma

Kerevit

Arkadaşlar merhaba kedilerinize iç parazit hapını nasıl yutturuyorsunuz. Kedim çok uysaL olmasına rağmen demin denedik bütün ağzı yüzü salya içinde kaldı ama asla yutmadı. Ağzında bekletiyor. Başla kedi asla böyle sabretmezdi. Hme bn üzüldüm hem onu üzdüm. En kolay nasıl halledilebilir. Benm veterinerim hap iğne farketmiyor hepsine 80 dedi. Hapı bn alayım sen yuttur demek ayıp olur. Mamasında da yememişti.:(

24 CEVAP

Katya06

Parmağınızla iyice sokmanız gerekiyor gırtlağa kadar.

Anonymus552223

Veterineriniz asiri pahali geldi bana. Hap yutturmaya 80 tl alan insan, kediniz öluyor olsa ucretsiz muayene vs de yardimci olmaz

anjelik123

Benimde kedim sakin ama hayvan zorlandığını hissedip tırmalayabilir diye ben tutuyorm yuttururken kafasını dik yapın ve iyice ittirin hapı yoksa hemen atıyolar

Kerevit

Hap dedim aynı iğne dedim aynı Herşeye aynı para diyor. Sizden hap alıp yuttursam dedim onada aynı para dedi

Kerevit

Eczaneden alıyorum 10 tl. Ama tek eczane satıyor. Her eczane orayı tarif ediyor

Kerevit

Hangi şehir. Ben bursadayım

Kerevit

Aynen????

Kerevit

Eritip enjektörle vermek zararlı olur mu. Hap caniverm

anjelik123

Benimde britishim var ben kolay yutturuyorum ama iki kişiyle daha kolay oluyor birisi kucağında patilerini falan sıkıca tutsun tırmalamaması için hapı yutturucak kişide kedinin ağzının kenarlarından tutarak ağzını açın ve hapı boğazına doğru itip boğazını okşayın ki tükürüp atmasın

anjelik123

Yada ezip yaş mamanın içinede koyabilirsiniz

Kerevit

Yaş mamayla da daha önce denedim yemedi o gün hatta hiç bir mamayı yemedi isyan etti.
Kedim uysal tırmalama saldırma huyu yok. Diliyle ittiriyor. Ağzına sokup uzun süre bekledim boğazını okşadım yutsun diye bekletti durdu. Dişinin arasından su verdim yok.

Anonymus552223

Ben ezip cok cok az suyla karistirip sringayla diş kenarindan sıkıyom, ustune hemen mama veriyom. Ama surecte hapin yarisi ziyan oluyor. Yarim vereceginize tam hap vermek gerekiyor

anjelik123

Aşı 80tl onu biliyorum ama bizim vetimizde hap 20tl yutturmak için ücret alıyormu bilmiyorum ama başka bi yerde sorduğumda 15tl yutturma parası alıyolardı

bihtercik

ağzını tek elinizle açın arka ve ön patilerini bacaklarınızla kilitleyin
ve ilacı gırtlağına kadar tek parmağınızla yitin.
sonra ağzını kapatın ve yutana kadar açmayın
elinizle gırtlağına masaj yapın yutmasını kolaylaştırır

anjelik123

İstanbul ama hapı kendiniz yutturmayı bir daha deneyin