Çok Acil Kanlı Dışkı

Raubeyaz

Kedilerim odamdayken ablama gitmiştim geldiğim de yatak bu haldeydi gece saat 1 ve ne olduğunu merak ediyorum, fip olmasından çok korkuyorum

10 CEVAP

Kullamdiginiz kuru mama ve yas mama iyi bir markadan degil. Bu sebepten olabilir ama simdiye kadar olmadi demissiniz. Tabi simdiye kadar olmaid diye olmayacak diye birsey yok. Bence kuru mamada da iyi birmarmaya gecin sizi zorlamayacak yas mamada da. Fip belirtileri : halsizlik, istahsizlik, yuksek ates gibi seyreder. Gozlemlemeye devam edin.

Katya06

Ne kadar çok seviyoruz hayvanlarımızı değil mi hep en kötü senaryoyu düşünüyoruz.. Allah korusun inşallah değildir. Fip belirtilerine baktınız mı? Hayvanlarınızda her zamanki halinden başka halsizlik, uyku hali, iştahsızlık var mı? Mesela en son ne yediler. Belki sindirimde zorluk çektiler.

Katya06

Kabız mı bi kontrol eder misiniz? Benim kedim kabızken önce çok kuru yapıyordu sonra arkasından gelenler bu şekilde geliyordu. Hemen bakıp kanlı ishal demek doğru olmaz gün içindeki diğer dışkılarıda kontrol edin

Raubeyaz

İlk kez oldu ve kedim normal davranıyor, çok hareketli diğer belirtiler yok. Su içmiyor kedim kabızlık olabilir, inşallah kötü bir şey değildir. Virüs olayı varken dışarı çıkmak bile güç

Katya06

Bu fip dediğimiz şey çok illet bir durum.. Kendini belli ediyor.. Korkmayın. Su içmiyor ise bu aralar sıvı desteği yapacak bir şeyler sağlayın ona.

Raubeyaz

Bu zamana kadar sokak kedileri olsun evde ki kedilerim olsun Reflex tavuklu mama kullandım. Yaş mama hafta da 2 kere veriyorum ve proline kullanıyorum. Dişi kedim de bu zamana kadar bir şey olmamıştı mamadan kaynaklı sanmıyorum, su içmiyor hatta yaş mama bile zorla yediriyorum, annem süt veriyor ne kadar uyarsam da içine su koy desem de dinlemiyor. Labne sevdiği için arada öyle karnını doyurmasına yardım ediyorum. Kedisi fip olan arkadaşımla konuştum ve benim kedim de dışkı dışında bir sorunu olmadığını söyledim dediğiniz gibi kusma yüksek ateş gibi belirtilerin de olması lazım mış.

LadyAndCat

Aşıları varsa ve dışarısıyla teması yoksa FIP olma durumu yok...
Allah korusun:s
Su içmiyorsa yaş mama verin ve gerekirse kuru mamanın içine 2 kaşık su koyun. Geçmiş olsun.

Fip olduğunu zaten direk anlarsınız eski kedimi bu pis hastalıktan kaybettiğim için biliyorum ateş aşırı yüksek olur ve zor iner, halsizlik, iştahsızlık olur

Ecerana

ani mama değişikliği filan mı yaptınız ya da yediği mamada tavuk filan varsa dokunmuş olabilir benim kızlarımdan biri tavuklu mama yese böyle kanlı ve kıvamsız yapar. ya da eğer bir kaç aydır aynı mamayı yiyor değişiklik yapmadık diyorsanız daa bazı mamalar öyle hemen etki etmiyor bnim bir diğer kedim de 2 ay yediği mamadan sonra bir an da kanlı yapmaya başladı marka değiştirdik geçti. iç parazit de olabilir ne zaman aşı yaptırdınız bilmiyorum tabi. büyük ihtimal beslenme kaynaklıdır ama değilse de kedilerde idrar da ya da dışkı da kan görmek ciddi bi sorunun habercisidir bir an önce veterinere danışmanız da fayda var

Raubeyaz

Erkek kedim için 1 ay boyunca proplan kullanmıştım ve tüyleri hep diken dikendi iştahla yemiyordu, reflex'i sevdiler. Annem de mama değiştirelim diyor ama bu konu hakkında sizin de görüşlerinizi alayım bir.