Yavru Kediler Kaç Günlükken Yaş Mama Verilir ?

Tadev

Anket

Yavrular 21 Günlük Olduğunda Yaş Mama Sunabilirsin.
(0 oy)
30 Günlükten Önce Verme
(6 oy)
Toplam (6 oy)

Herkese merhaba arkadaşlar. Daha önce paylaşmıştım; tehlikeli bir alanda tehlikeli şartlarda doğum yapmakta olan bir Sokak Kedisi ve Yavrularını evime aldım bakıyorum. Yavrular 12 Mart Doğumlu. Yavrulara, anne sütüne ek yaş mama vermeye kaç günlükten başlamalıyım ? Bana kalırsa yavruları en iyi şekilde geliştirmek için erkenden başlamak istiyorum (yavrular 21 günlük olduğunda). Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir ? Yavrulara 21 günlükken yaş mama sunmanın onlara bir zararı olur mu ? Zararı yoksa 21 günlükken sunacağım. Yemezlerse her gün deneyeceğim. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

1 CEVAP

Natkarat

1 aylık olduktan sonra yaş mama verebilirsiniz ama burada dikkat etmeniz gereken nokta anne sütünü mümkün olduğunca alması en iyisi olacaktır. Gelişiminde en önemli faktör anne sütü olduğu için anneyi beslemeye özen gösterin. Bu anne sütü bağışıklığın ve uzun vadeli olarak kedinin hayatında aynı insanlarda olduğu gibi büyük önemi vardır. Yalnız bu yaş mamayı sürekli değilde 4 kardeşe 1 paket gibi tadımlık yaparsanız daha iyi olur. 1,5-2 aylık olduktan sonra sütü zaten kuru ve yaş mamaya ek olarak tatlı niyetine süte devam edeceklerdir. Genelde 2,5-3 ay kadar emziriyor iyi anneler. Anne aç kalmadığı ve strese girmediği sürece emzirme sorunu genel anlamda yaşamazsınız zaten.