Yetişkin Köpeği Kuru Mamaya Alıştırma

sekersoytolga

Öncelikle herkese merhabalar. Köpegim yaklaşık 3 yaşında,dişi ve kısır büyük ırk bi köpek. Daha sağlıklı olduğunu düşündüğüm için 2 sene civarında çiğ besleme yaptım. Lütfen bu konu hakkındaki eleştirilerinizi kendinize saklayın çok rica ediyorum. Farklı bir şehire taşındigim icin gerek maliyet,gerek güvenilir yer bulma acısından problem olmaya başladığından dolayı kuru mamaya geçiş yaptım. Ilk aldığım mama acana classic red oldu. Katiyen yemedi mamayı. Uzun bi süre alışmasını bekledim,inat ettiği için bi kaç gün yemedi sonrasında çok az yeyip yine bi kaç gün yemedi. Salam ekleyerek,kasar peyniri ekleyerek mamayı bitirdik güç bela. Şu an ND tahsilsiz kuzulu mamaya geçtik. Iki aydır bunu kullanıyoruz ama yine aynı problem. Içine salam veya ilgisini çeken bisey karıştırmadan kesinlikle yemiyor. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarım rica etsem sadece kuru mamaya nasıl alistirabilicegim hakkında deneyimlerini yada tavsiyelerini paylaşabilir mi ?

6 CEVAP

minky

PawPaw WHİSKASIN ÜRÜNÜ DEĞİLDİR.HermosPet firmasının ürünü.Yerli bi mama.

anjelik123

Benimde 6yaşında bir köpeğim var ve kuru mama yemiyor nd bile aldım yüzüne dahi bakmadı iki gün hiç bişey vermedim sadece önünde maması vardı gene yemedi sonra paw paw diye bi mama aldım onu şuan gayet güzel yiyor ama iyi bir mama değil whiskasın ürünü aç bırakarak yedirebilirsiniz yada yaş mamayla karıştırarak her gün biraz daha yaş mamayı azaltarak verin o zaman alışır diye düşünüyorum

sekersoytolga

Up ●

sekersoytolga

Tavsiyenizi denedim,kuru mamanın içinde sevdiği şey az olursa bile yemiyor

sekersoytolga

Up ●

anjelik123

Aldığım yer whiskas dediği için çok bir bilgim yok. Başta bir konserveyi 3e bölerek verin yavaş yavaş azaltın bende işe yaradı