Kedide Normal Tüy Dökümü Ne Kadar Olmalı?

Gkocg

İlk kedimiz o yüzden acemiyiz. Şu an her gün veya iki günde bir şu mavi eldivenle tarıyoruz. Aman aman her yerde uçuşan tüy pek görmüyoruz ama kucağa alınca bırakıyor tüy baya. Şu an brit care sunny ve evde yaptığımız yaş mamadan yiyor. Tüy sağlığına göre değiştirmeyi düşünüyorum mamayı ama normali ne bu işin?

8 CEVAP

Kuzucansu44

Kediniz uzun tüylü ise biraz fazla döker. Ama kısa tüylü bile olsa mutlaka tüyleri dökülecektir

Siyammm

Brit care a vereceğiniz parayı matisse ye verin içeriği daha iyi.
Tarak olarak furmunator öneririm.
Mevsim geçişlerinde daha çok dökecektir. Sabah tarayın gün içinde daha az döker uyurken pek bulaştırmıyor :)

edin

@Siyammm, Matisse'nin içeriği nasıl daha iyi acaba mısır, mısır gluteni olması mı?

Catloveerr

Matisse bazı kedilerde çok tüy dökülmesi yapıyor. Tanıdığım iki kişinin kedisinde böyle oldu. Ben de kedime kullanıyorum ama bizde aşırı tüy dökülmesi yok. Brit care'in içeriği de güzel illaki tüy döküyolar eğer kucağınıza aldığınızda tüyden görünmeyecek kadar oluyorsanız sevdiğinizde eliniz tüy oluyorsa başka mama deneyin

Gkocg

Bildiğimiz tekir kedi, ortalama uzunlukta tüyleri.

Gkocg

Bu paket bittikten sonra matisseye şans vereceğiz zaten. İkisinin arasında kalmıştık. Sadece tüy dökümünün normali ne onu pek kestiremiyorum

SerkanO

Bizim kedimiz de 1,5 aydır döküyor. İlk 4-5 ay hiç tüy dökmüyordu, şu mevsim geçişiyse eğer bitmek bilmedi.

Matisse mama da biraz kokuyor bu arada bilginiz olsun.

Kedi0babasii

Arkadaşım , ne yaparsan yap kediler tüy döker eminim o eldivenle avuç dolusu tüy alıyorsundur lakin tüy dökümü hiçbir şekilde kesilmez . Severken elini tüm vücudunda gezdirme sadece kafasını sev böylelikle üstünde çok tüy kalmaz. 3 hafta aralıklarla ılık su ile yıka kâfi.