Eve Sokaktan Yeni Kedi Sahiplenmek?

zuise

Benim evde 6 aydır baktığım yavru kedim var ve kısırlaştırmasını bu ay yapacağız. Haftalardır balkonumuza gelen muhtemelen 1-2 yaşlarında kısır bir kedi var ve onu gerçekten çok sevdik ve evimizdeki kedi onu görünce hep tıslıyor biz yaklaşınca bizede tıslıyor, bu yüzden sevemiyoruz sadece besliyoruz... Bizim kedimiz dişi fakat onun cinsiyetini bilmiyorum. Onu veterinere götürüp gerekli bakımları yapıp eve alsak eve alışabilir mi, bizim kedimiz ona alışabilir mi? Bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

5 CEVAP

LadyAndCat

Alışırlar ama zamanla :)
3 ayı bulabilir bu alışma süreci.

Zamanla alışır lar ama biraz zorlu olabilir sokaktaki kedi için

Yaklaşık bir iki ayda alisirlar yani evdeki kediniz yeni kediyi kabullenir. Ama ilk iki uc hafta tislamasi kihlamasi çok normal olur. Baktınız hiç anlasamadilar kendi kediniz streslenip hastalaniyo yine öbür pisiyi dışarıda beslersiniz.

Anonymus552223

Daha kolay alismalari adina yardimci olabilmek icin, benim belali kedimi izleyin orda pek cok teknik gosteriliyor

Siyammm

Evt Jackson galaxinin videoları var YouTube ta benim belalı kedim diye.
Kediler hemen karşılaştırılmamalıdır . Önce bir kaç gün koku ile yani farklı odalarda olmalılar. Ardından güvenli bir şekilde yani biri kafeste olabilir öyle karşılaştırın en sonunda kafessiz şekile yüz yüze getirin. Yinede hemen alışmazlar