Kedim İnadindan Her Yere İsiyor.

Bett

Merhabalar,
Oglumuzu 10 aylikken sahiplendik. Kisir. 1 sene oldu ama hala problem yasiyoruz.
Artik gercekten yiprandik. ????
Onceki evinde 2 kedi olarak yasiyorlarmis.
Kendi basina asla oynamiyor. Bunu da kardesiyle buyudugu icin tek basina oynamayi bilmedigine bagliyorum.
Bir oltayla bir de lazerle oynuyor. Ama o da surekli degil. Lazeri 1 dakika kovaliyorsa, geri kalan sure boyunca oturdugu yerden takip ediyor. Oltayla da 5-10 dakika oynatiyoruz, gun icinde ara ara mutlaka 5-10 dakika oynuyoruz.
Kendini sevdirmiyor, yanina oturup biraz sevsek kalkip gidiyor. Gobegini actiginda bile 10 saniye sevdiriyor, kalkip gidiyor.
Cati katinda oturdugumuz icin yaz boyunca catida gezdi. Sonra ben bu kedi dusmeleri vs. olaylarini arastirinca, bir daha cikmasina izin vermedim.
Tam bu noktada kabus basladi. ????
Zaten ilk geldiğinde de, yataga yorgana isiyordu. Cozumu kapiyi kapatmakta bulduk. Acik yakalarsa yine gidip isiyor.
İlgi istiyor, gostermemize izin vermiyor.
Alt katimizda babamlar oturuyor, oraya gitmek icin bagiriyor. Onlar kapiyi acinca gonderiyorum ama amaci oraya degil, apartmana kacmak.
Surekli ama surekli apartmana cikmak icin agliyor. İzin vermedigimiz icin de gidip koltuga, yataga, lavaboyla artik neresi denk gelirse isiyor.
Cildirmak uzereyim.
Dun gozumuzun onunde haliyi eseledi, tam iseyecekken bagirdik kacti.
Her gun yatak yorgan, koltuk minder yikamaktan bezdim.
Bir sevgi bagi da kuramadik bu yuzden.
Oyle uzgun ve yorgunum ki, ne yapacagimi bilmiyorum.
Evimiz kucuk diye mi, geldigi yeri begenmediginden mi, yanina bir arkadas istediginden mi hic bilmiyorum.
Veterinerimize de sorduk. Bir sorun bulamadi. İlgi istiyor diyor. Mesele ilgi degil bence, disari cikmak istiyor. Bizi sevdigini dusunmuyorum bile. Herseyden gectim artik, mutsuz olmasina kahroluyorum.
Tek umudum var o da sizlersiniz. ????
Simdiden cok tesekkur ediyorum.

18 CEVAP

Elifcanay

Çok sevindim adınıza! İlgiye çokça devam o halde!:)

Kerevit

Çam pelleti seviyor mu gerçekten. Ben de kullandım çişini girip yapıyordu ama kakasını defalarcaa dışarı yaptı. Çişini yapıyor kakasını neden yapmasın diye memnun olduğunu inadına yaptığını düşünüyorduk. Ama memnun değilmiş kumunu değiştirdim ve sorun hemen ortadan kalktı. Bunların hepsine dikkat edin.

Elifcanay

Çok sevindim adınıza! İlgiye çokça devam o halde!:)