Kedilerimi Nereye Bırakabilirim?

ayseozder

merhaba, daha önce bir yerden, birinin hamile bir sokak kedisinin kendi evinde doğurmasına yardımcı olmasıyla ilgili bir yazı okudum ve çok hoşuma gitti benim de ailem kedi beslememe izin vermiyor ama en azından sokağımızdaki bir hamile kedinin sıcakta doğurmasına sebep olabilirim diye şubat soğuğunda bir kediyi evimde doğurttum anne kedi sokak kedisiydi tuvaletini falan her şeyini dışarı yapıyordu yavrular bir kutuda evinizde kalıyordu anne kedi sadece yavrularını doyurup geri gidiyordu. yavru kedilerin tuvaletini de annesi yalıyordu ama şimdi yavrular mama yemeye başladığı için annesi tuvaletini yaptırmıyor haliyle eve yapıyorlar annemle kavgalar etmeye başladık sanırım bu serüvenin sonuna geldik ama nereye bırakacağımı bilemedim. kutuya koyup arsaya mı bıraksam? anne kedinin sürekli takıldığı bir yer var oraya mı bıraksam veya nereye bırakmamı ister bilemedim. ailem kedi beslememe izin vermediği için mahallemdeki sokak kedilerini besliyodum zaten onlara da mama götürürüm neyse ki izmirde yaşadığımdan soğuk da değil. tavsiyelerinizi bekliyorum.

27 CEVAP

Anonymus552223

Araba içine girip sıkışma ihtimali de yuksek, cunku sicaklik arayacaklar.

ayseozder

daha önce benzeri bir şey yapan birinin blog yazısı gibi bir şeyini okudum orda çok normal bahsetti bu süreçten ve başka bir siteden ne yapabileceğimi sorduğumda, kedilerin bu soğukta yaşayamayacağını, ölü doğabileceklerini, kısa süreliğine bakabileceğimi söylediler bizim de yüreğimiz elvermedi ama devamlı bakamayız ailem de çok inatçı bu konuda. aileme bağımlı olmasaydım ben bir şekilde halletmeye çalışırdım ama onlarla yaşıyorum ve yapamam

Anonymus552223

Ben arkadasin merhametsiz oldugunu dusunmuyorum, iyi birsey yapmak istemis, fakat bilgisi az. Ben de tecrubem oldugu icin uyarmak istedim, yavrularin sonunun buyuk ihtimal iyi olmayacagi konusunda. Sizi uzmek de istemem ama gercek bu

Katya06

Bence bir hayvan ile duygusal bağ kurduktan sonra en azından kendini ona alıştırdıktan sonra onu sokağa atan herkes merhametini sorgulamalı.

incgny

Izmirdeymissiniz oncelikle ilan acin koskoca sehirde mutlaka yavru isteyen olacaktir aileniz de hemen sokaga atacak kadar acimasiz davranmazlar herhalde bir sure daha isteyin onlardan.sokakta binlerce kedi doguruyor onlar yavrularini nasil koruyacaklarini da bilirler kas yapayim derken goz cikarmissiniz biraz...

ayseozder

yok kedi sokak kedisi zaten eve herhangi bir alışkanlığı yok arada eve uğruyordu hatta sokaktaki diğer kedilerden çok daha baskın bir kedi kendini çok güzel koruyor şubat ayında sokakta doğurmasına yüreğimiz elvermedi yavrular 1 aylık daha ne zaman sahiplendirilir falan hiçbir şey bilmiyorum.

ayseozder

4 tane yavru var çevremde verebileceğim kimse yok genelde hayvanlardan korkan ya da sorumsuz tanıdıklarım var ve annelerine bağımlılar hala süt emiyolar kimseye veremem ki. ve ben kediyi sahiplenmedim öyle bir ortamım yok öğrenciyim bu sene mezundum böyle bir boşluğum vardı üniversiteye gidicem evde ilgilenecek kimse yok, aşı yaptır mama al böyle bir bütçem de yok. sokakta gördüğüm hamile kediyi sadece yavruları ölmesin diye evimizde kontrollü bir şekilde doğurtmak istedik doğurttuk zaten ev kedisi değil hayvan sürekli dışarı çıkmak istiyor. şimdi de yavrular 1 aylık oldular yavaş yavaş bir şeyler yemek istiyorlar ve yuvadan çıkmaya başladılar onlar da hep kutudaydı eve alışmak gibi bir zamanları olmadı bence. sürekli bağırmalarından ve eve kakalarını yapmalarından dolayı ailemle kavga etmeye başladık

sarmanbirkedi

kişi yardım almak istemiş benim pek bir fikrim yok ama şunu söyliyeyim epiglottis çok üstüne gitmiş yani gerek yoktu sadece danismis

ayseozder

neden baktım diye kendimi sorgulamaya başladım şu an kötü bir niyetim yoktu

PsLuna

Süt emen yavruları sokağa öylece bırakmak doğru olmaz en azından 2-3 aylık olana kadar kum kabı alıp kedi kumu alırsanız evdeki sorunlarınız rahatlar sizde o sırada ilan açıp yavruları sahiplendirmeye çalışın kimse sahiplenmezse o zaman farklı bi çözüm düşünürsünüz ben 8 aylıkken evde doğup büyümüş kedimi gezsin diye 1 kere bahçeye çıkardım az daha kalp krizi geçiyordu karıncalardan bile korktu çok fazla uyaran vardı 1 aylık yavru daha dünyayı tanımaz sokakta anneleri yanında olsa da en başından beri dışarda olmadıkları için alışamazlar

Anonymus552223

Gozlemleyin biraksaniz bile. Anne besliyor mu yanlarina gidiyor mu. Muhtemelen ilk gunler hala sizin evde sanacak ve sizin eve girmeye calisacak.

Linsenpai

Mümkünse ilan açıp sahiplendirmeye çalışın önceliğiniz bu olsun