Köpeğimde Hafif Kansızlık Var Ve Çok Zayıf, Bilgisi Olan Var Mı ?

Shot17

Merhabalar öncelikle köpeğim american staff 2 yaşında erkek. 2 ay içinde zayıfladı ve çok fazla dışkı yapmaya başladı veterinere götürdüğümde kan testi yaptı hafif enfeksiiyon ve kansızlık çıktı değerler 2 tık altındaymış. diş etleri falan soluk renk zaten. İlaç tedavisi gördük yaklaşık 1 ay olacak. Yeme düzeni değişti şuan kendim hazırlıyorum yemeğini.hareketlilik başladı yemek yemesindede sıkıntı yok fakat kilo almıyor kemikleri çıkık hala çok üzülüyorum.Böyle bir sorun yaşayan bilen varmı?

13 CEVAP

LadyAndCat

Benim de bir kedimde biraz kansızlık var...
Sizin kansızlık için neden belirttiler mi? Düzelir dediler mi? Enfeksiyonun tedavi edilmesi gerekli zaten. Değerlerinin iyi olması da süper ama kansızlık...
Ben de bu konuya takılmış durumdayım açıkçası kedim yüzünden...

Shot17

tedaviden sonra efeksiyon gitti değerler dğzeldi fakat kansızlık var hala

Shot17

Kansızlık için bir neden bulamadı, kan ilacı hemovet kullandık. Şuan özel yemek yediriyorum ciğer , dalak gibi onun dışında kırmızı et balık. Lif kaynağı protein kaynağı hepsini hazırlayıp mama yapıyorum. Ama dediğim gibi tarttım bugün hala aynı kiloda ve ben ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Veteriner biraz daha besle sonra tekrsr test yapalım dedi başka bi bilgi yok

Katya06

Vitamin takviyesi uyguluyor musunuz?

LadyAndCat

Ömer,
İşe yaramıyor maalesef yarasa keşke zaten ciğer yapıyorum ben kızıma ama olmuyor...

sokakedim

Veterinerler ne dedi? Nasıl düzeleceğini söylemediler mi geçmiş olsun

LadyAndCat

Bana çok iyi besleyin ve 1 ay sonra getirin kan testi yapalım ve gerekliyse ilaç tedavisine başlayalım denildi...
Bekliyorum. Ciğerli mama da yapıyorum kızıma. Belki de benim kızım 10 günlükken annesiz kalıp beslenemediği için bu olmuş olabilir diye düşünüyorum. Biz çok iyi besledik biberonlarla ama üzülüyorum elimde değil...

Olabilir neden olmasın anne sütü gibisi yok bende ilk kedimi fib den kaybettim 5 ay kadar hayatta tutabildim o hastalıkla kansızlık vardı ondada veteriner ciğerle besleyin demişti bir ara normale dönmüştü ciğerle devam ederken

LadyAndCat

Olabilir evet Anne sütü gibisi yok:)
Ömer kardeşim başın sağ olsun.
Yine de sen kalbini, sevgini bu sevgi bekleyen zavallılara kapatma.
Güzel kalbin her zaman sana döner.
Şimdiki kedinle mutlu olun
Baba-oğul :)

Çok teşekkür ederiz

LadyAndCat

Shot17
Parazit olabilir mi???
Bu durumdaki minnoşlara bolca ciğer , kırmızı et ve sakatatlı mama yapmalıyız. Bir de lütfen çiğ et vermeyin...
Bugün ben baktım kızımın ağzına biraz daha iyi ! Ağlayacaktım neredeyse mutluluktan. Ciğerli mamalar yapıyorum kızıma. Umarım biz ilaç kullanmak zorunda kalmayız.

Shot17

Başka hiç bir sıkıntısı yok parazitte yok maşşallah . ciğer sakatat kırmızı et balık ne varsa mama hazırlıyorum çok iyi besliyorum 1 ayı geçti ama hala tık yok kansızlıke zayıflık konusunda
teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için kedi maması deneyeceğim

Ciğer belki işe yarayabilir