Ağzından Mama Düşürmesi

sudeaxx

Kedim kuru mama yerken her seferinde kafasını sallıyo ve ağzındaki mamaları yere düşürüyo.Oturup izliyorum istisnasız her ağzına mama aldığında yapıyo.Her yer mama oluyo bunu yapma sebebi ne sizce?

9 CEVAP

benimki 1 yaşında hala yapıyor. sanki mama kabından alıp yere düşürüyor yerden yiyor gibi. mama kabı mı küçük anlamadım ki :)

patiii122

Bence yabru olması

LadyAndCat

Mama boyutları ona büyük geliyordur. Diş sorunu olabilir çünkü yavru dişleri yeni çıkıyor , diş değiştiriyor olabilir. Mamasını sevmiyordur zorla yiyordur.
Başka bir mama denemenizi öneririm , yavru kedi maması olsun ve mamanın boyutları küçük olsun.

minky

Benim sokaktaki yetişkin kedilerimde yapıyor ve diş sorunları yok.Mamalarının tane şekli yüĞnden olduğunu düşünüyorum.Mama değiştireceğim.(micho)

sarmanbirkedi

Evet ben de micho kullanıyorum benim kedim de aynı kafayı sallayıp tukuruyor. Benimkisi mama şeklinden dolayı çünkü micho yuvarlak. Ama siz önce bir ağzına dis etlerine bakin sıkıntı yoksa mama seklindendir

yigitzaraz

Bende şimdiye kadar micho kullanıyordum kedim öyle bir hareket yapmıyordu ama şimdi proplan kullanmaya başladık proplan da dökmeye başladı ama

anjelik123

Diş değiştiriyo normal o bişey olmaz :)

hcerenk

Diş gelişimi ve düşürme döneminde diş etleri acıdığı için çok rahat çiğneme yapamadıklarını duymuştum. Benimkilerde de oluyordu. Mama kaçırıyorlardı ağızdan. Diş gelişimi tamamlanınca sorun kalmadı.

sudeaxx

teşekkürler cevaplarınız için.2 dk önce dişi düştü ama normal galiba 5 aylık çünkü.sadece kanıyor sıkıntı olur mu acaba