Kedim Yemek Yemiyor

Maskesmom

Arkadaşlar kedim 11 aylık ve birden mamasını yemeyi bıraktı elimle uzatiyor yine yemiyor kokluyor yalanıyor ama tam yiyecekken yemekten vazgeçiyor gibi. Bende maaşının içine gimcat multivitamin sıkıyorum anca o zaman yiyor, iyi mi yapıyorum bilmiyorum pazar günü veterinerde randevusu var çok mu geç olur o zaman söylemek için? (suyu iyi içiyor bu arada ve gördüğüm kadarıyla dişlerinde de sorun yok)

4 CEVAP

poughkeepsie

Maması bayatlamış olabilir, tazesi ile değişin
Mamasından sıkılmış olabilir, başka mama kullanın
Aç kalmaması için yaş mama verin
Eğer maması çoksa hani bu kalan mamayı napcam vs diyorsanız yaş mama ile karıştırarak verin
Hareketliliğinde uykusunda bi farklılık yoksa eğer bi sıkıntı olduğunu zannetmiyorum önce mama kabındaki mamayı tazeleyin olmadı mamayı değişin

Edinir tabiki de alıştırmayın mevsim geçişlerinde olduğumuz için benim kedimde de hafif iştahsızlık var gimcat multivitamini kesmeyin her gün 5cm verebilirsiniz tüpten

Maskesmom

Tamam çok teşekkür ederim

Maskesmom

Uykusu ve hareketleri her zamanki gibi hele birde oynatırsak ondan keyiflisi olmuyor, dediğiniz gibi yaş mamada denedim kokladi yüzüne bile bakmadı halbuki yaş mamaya aşık, kuru mama için iki çeşit royal canini var ikisinide denedim yok yemedi. Gece acıkınca elbet yer diye bıraktım mamasını ucundan dokunmamış bile. Az once mamasının içine vitamin sıktım anca öyle yedi iştahla acaba huy edinir mi bu vitamin sıkma olayını? Ya da sağlıksız oluyor mu ben böyle mama yedirdikce?