Bu Parazit Mi ?

Kedidelisi12

Oğlumla beraber uyuyorduk uyandım baktım iç kuyruğunda iki beyaz şey var ve hareket ediyorlardı. Fotosu aşağıda. Ama cidden hareket ediyordu bunlar :(

20 CEVAP

LadyAndCat

Vildan’cım lütfen panik yapma.
İstanbul’da yaşıyorsun. İş çıkışı lütfen bir veterinere veya petshop’a uğra iç parazit için hap al ama veterinerin hapı yutturması daha kolay oluyor!
İş yerindeyken veterineri arayıp randevu alıp çıkışta götürebilirsin. Veterinerler akşam 19.00-19.30’a kadar açık oluyorlar.
Cumartesi’yi de bekleyebilirsin.
Hap veya aşıdan sonra 1 hafta kurtlarını dökecektir.
10-14 gün sonra 1 kez de hepsinden kurtulduğunuza emin olmak için hap verin.
En iyisi tabii ki veterinere danışın !
Geçmiş olsun...

TATA4242

Vucut kendini korumak için ekstra çaba sarf eder ve bu çaba için yardımcı takviyeler önem arz eder.Eğer takviyeler kullanılmaz ise ilacın yan etkileri ile beraber vucut hastalıklara açık hale gelir ve daha ciddi durumlar gözükebilir.Takviyeler ve tedavi yöntemleri doğru uygulandığı takdirde ise kediniz eski sağlığına kavuşur.İlaçlara ve parazitlere bağlı yeni hastalık ve komplikasyonlar oluşmaz.

LadyAndCat

Bu arada iç parazitin sebebi çiğ besinlerdir. Lütfen vermeyin. Örnek:salam , sucuk vb.
İç parazit ilaçla 15 gün-1 ay içinde tedavi edilebilen bir şey...

TATA4242

Ek olarak ve son olarak ise ilaçlara,parazirler bağlı alerji veya tüy dökülmesi gözükebilir,bu durum ise tamamen bağışıklık sisteminin savunmaya geçerek,cild hücrelerine savunma emri vermesinden kaynaklıdır.Bu dönemde kepeklenme gibi sorunlarda gözükebilir ama korkmanızı gerektirecek bir durum değildir.Bağışıklık güçlenince,yararlı bakterilerin sayısı düzelince ve hücre yenilemesi olunca,bu problemler kendiliğinden geçicektir.

TATA4242

Özellikle ilaç yerine lavanta gibi hücrede bariyer oluşturan bitkiler ile daha kısa sürede çözüme kavuşturulabilir.Yalnızca 4-5 (lavanta yağı) damla kadar,ense damlası şeklinde uygulamanız yeterlidir.