Bu Parazit Mi ?

Kedidelisi12

Oğlumla beraber uyuyorduk uyandım baktım iç kuyruğunda iki beyaz şey var ve hareket ediyorlardı. Fotosu aşağıda. Ama cidden hareket ediyordu bunlar :(

20 CEVAP

TATA4242

Parazit hapı veya damlasının etken maddesi bu parazite savaş açmalı.Fotoğrafdakiler parazit,kedinizin içinde bolca var,bağırsaklara yapışmış şekilde.Bu parazit türü için,tenizol hap ve broadline damla olumlu sonuç verir.Daha sonra mutlaka probiotic takviyesi kullanın.

ZehraBulutt

Evet parazit bunlar, daha küçükler büyüyünce uzuyor bunlar, çok iğrenç. Vetten parazit hapı alıp verirseniz geçer.

Kedidelisi12

Peki şuandan itibaren sadece iç dış parazit hapı yeterli olur mu ? Ek tedavi gerekli mi ?

TATA4242

Son olarak parazit türünü merak edersiniz diye,şunu ekliyim,parazit ismi şerit kurtlara bağlı olan tenya.Bu sebeple özellikle tenizol işe yarıyacaktır.Fotoğrafda gözüken tenya yumurtaları.

Katya06

Parazitin pirinç tanesine benzediğini duymuştum. Harekette ediyorsa büyük ihtimalle parazit

ZehraBulutt

Hapı içince kakasında bunların büyük hallerini bulacaksınız korkmayın :) ölü olacaklar neyse ki.

Suraemir

Ay fena oldum çiğ et tarzı bişey vermeyin ödüm kopuyor bunlardan

Alaracatlover

Evi güzelcs dirleleyin hergün geçene kadar yeter:)

TATA4242

Çok hızlı büyümesi ve üremesi nedeniyle ciddi bir durumdur,bedendeki önemli kaynakları(organları)işgal ederler.Karınlarını doyuramadıkları takdirde başka bir konak ararlar.Bu sebeple sizede geçiş yapabilir.Tedbir olarak kedinizden uzak durun ve dışkısına, tuvalet kabına,yattığı yerlere elinizle temas etmeyin.Mutlaka eldiven kullanın.

TATA4242

Yumurtalara temas ettiğinizde hareket ettiklerini görebilirsiniz.Göründüklerinden çok daha büyüklerdir,vucuttaki bağırsağın büyüklüğünü,betimleme kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

TATA4242

Parazitler büyüdüyse dışkıda mutlaka gözükecektir.Uzun ince solucan hareketi dediğimiz benzer hareketle ilerler ve fark edilmesi çok kolaydır.Bunada şükretmek gerekir,çünkü dışkıda veya başka yöntemler ile kolayca teşhis edilebilecek ve yok edilebilecek bir parazittir.Dışkıda gözle görünmeyen parazitlere göre çok daha iyilerdir.Bu nedenle tedavi uygulandığı takdirde korkmanızı gerektirecek bir d urum söz konusu değil.Kullanılan etken maddeler,bağırsağa yapışan parazit ve yumurtaları öldürür ve dışkı yoluyla ilacın fazlası parazitler ile beraber atılır.Sizin tedavi döneminde kedinizin bağışıklığını güçlendirmeye özen göstermeniz gerekir.İlaçlar karaciğer ve böbreği yıprattığından alerji gözükebilir ve enerji düşüklüğü meydana gelebilir.Bu sebeple

Kedidelisi12

Herkesin yanıtları için teşekkürler c.tesi izinli olduğumda anca vete gidebilirim 2 gün daha kedim bekleyecek ciddi bir risk oluşur mu bu durmda

TATA4242

Acil müdahale edilmesi gereken bir parazit,çok çabuk çoğalır ve bağırsakdaki artıkları tüketir ve kedinizin bağışıklığını düşürür.Büyüdükden sonra vucutdan çıkmak için makat bölgesinden yani çıkış yapar,bu yüzden dışkıdan sonra görmeniz muhtemel,makattan çıkamayanlar ise üreme organlarından çıkış yapar.Yani anal kanal veya penis kanalından.Eğer buralardanda çıkış yapamaz ise vucutta delik açarak çıkış yapar.

Kedidelisi12

Çok tedirgin oldum şuan ya ileri duruma geldiyse şimdiye kadar ne olcak :(

TATA4242

İleri duruma geldiğini düşünmüyorum,ileri duruma geldiğini şu şekilde anlayabilirsiniz.Kediniz makat bölgesini sıklıkla yalar,kızak hareketi yapar ve iştahı artar,ayriyetten gereğinden fazla uyuyabilir veya daha fazla hareketli olabilir.