Kedilerle İyi Anlaşan Köpek Irkları

cemreunalan

Merhabalar 5 yaşında bir kedim var. Ona bir kardeş köpek sahiplenmek istiyoruz. Küçük ırk ve kedilerle iyi anlaşabilecek ırklar konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden ????

17 CEVAP

Alaracatlover

Aaa tabikide bütün ırklar:)
Yavru olduğu sürece alıştırabilirsiniz

sarmanbirkedi

Aslında yetiştirilme tarzına bağlı. Eğer yavruyken beraber buyuturseniz çoğunlukla anlasirlar. Ha bir de komsumuzun golden retriever köpeği kedilerle anlaşıyor.

anjelik123

Cocker kızım kedilerle çok iyi anlaşıyor labrador oğlum kedilere düşman bu hayvanları sizin yetiştirmenize bağlı bence :))) (labradoru 1 yaşında barınaktan sahiplendiğim için kedileri sevmiyor)

cemreunalan

Herkese yeniden merhaba çocuğumuzu bulduk :) Yavru değil 2 yaşında bir oğlan . Barınak çocuğu :( cinsini bilmiyoruz bir kaç ırk karışık sanırım. Şuan için kedimizle iyi anlaştı diyemem ama kaos da çıkmadı :) Çok ürkek ve uysal olduğu için sanırım kedinin hakimiyetini kabul etmeye başladı. Her şey yolunda gidecek gibi gözüküyor. İlginize çok teşekkür ederim :)

anjelik123

Ben nazı sahiplendiriyordum bir ara evde kedim doğum yapınca ofise getirmiştim ofistede köpeğim rahat edemiyor diye sahiplendirmeyi düşündüm ama kimse istemeyince eve geri aldım. Sahiplendirdiğim sıra denk gelseydik size verebilirdim nazı :)

cemreunalan

Ah ne güzel olurdu ???? Eminim sizinle çok mutludur ♥️ Sanırım en doğrusu şuan için acele etmeden ilan takip etmek. Belki yuva bekleyen bir minnak buluruz ????

Siyammm

Elbette sizin yetiştirmenize bağlı lakin içgüdü diye bir durum var farklı köpeklerin alışması daha kolay veya daha zor olabilir. Mesela av köpeği olan pointer ' in bir golden a göre alışması daha zordur . İçgüdüler bu süreci kolaylaştırıp zorlaştïrabilir.size kediye ayak uydurabilecek sakin bir köpek olan Fransız buldog öneririm

Kuzucansu44

Yavruyken beraber olunca çok daha kolay alışıyorlar. Benimde 3 kedim 3 köpeğim var. Cinsleri Golden, maltese ve rottweiler. Hepside kedilerle çok iyi anlaşıyor.

cemreunalan

Ah ne tatlı ♥️ Benim kedimde biraz cazgır sanırım :) komşularımızın köpekleriyle diyaloguna bakıyorum mesela kimine saldırıyo kimiyle muhattap olmuyo ama bir tanesiyle oyun bile oynuyolar. Kafam çok karışiyo bu sebepten. Anladığım kadarıyla köpek yavru olursa hem kedim açısından hem yeni yavrumuz açısından her şey daha kolay olucak. umarım yuva arayan bir minnaga denk geliriz. Çok teşekkür ederim herkese

cemreunalan

Ah ne tatlı ♥️ Benim kedimde biraz cazgır sanırım :) komşularımızın köpekleriyle diyaloguna bakıyorum mesela kimine saldırıyo kimiyle muhattap olmuyo ama bir tanesiyle oyun bile oynuyolar. Kafam çok karışiyo bu sebepten. Anladığım kadarıyla köpek yavru olursa hem kedim açısından hem yeni yavrumuz açısından her şey daha kolay olucak. umarım yuva arayan bir minnaga denk geliriz. Çok teşekkür ederim herkese

cemreunalan

Barınakları sık sık ziyaret ediyoruz zaten. Çoğunluğu Büyük ırk asla hayvan ayrımı yapmam ama şartlar gereği evde bakımının daha kolay olması gerek haliyle :( Belki bı gün yuva arayan bir minikle karşılaşırız :)

Rvena

Hepsi alışabilir ama en çok Golden,Labrador ve Cocker öneririm

cemreunalan

Evet yavru olunca alisacagina eminim. Büyük irktan cekinmemizin sebebi evimiz çok büyük değil ve küçük ırk tecrübem var. Daha önce terrier kızımız vardı. Malesef çok yaşlandığı için melek oldu :( Ancak söyle bir durum malesef ki ülkemiz de küçük kırk yavru köpek sahiplenmek çok zor. Çok kişi bu işin ticaretini yapıyor ve sahiplendirme yok denecek kadar az. İlanlardan gördüklerim genellikle genç köpekler cekincem bu yüzden. En azından büyük bile olsa belki kedilerle anlasabilen bir ırk bulabilirmiyiz diye düşünüyorum ????

anjelik123

Ben belki kışa doğu yine düşünebilirm çünkü yaz geldi ve bahçeli evimizde sorun yok koşuyo geliyo oynuyo öbür köpeklerimle beraber ama binada olunca hayvan rahat koşup oynayamıyor. Çok yuva bekleyen bebişler var bulursunuz elbet :))

cemreunalan

Evet Bulldog larin kedilerle iyi anlaştığını duymuştum bende