Kedim Her Şeyi Yiyorrrr ????

Cagglaa

Anket

Sadece mama ile besle
(2 oy)
Arada sırada başka şeyler yedir
(7 oy)
Mama yerine o zaman normal yemek ver
(1 oy)
Yada yanında yemek yeme mutfağa gitme koltuğa yapış ????
(0 oy)
Toplam (10 oy)

5 yaşındaki 4 çocuklu kedim her şeyi yiyor cips yiyor yeşil mercimek yemeği yiyor kurabiye yiyor veteriner günde 70gr yedirmemizi söyledi fakat bizim ki yakında bizi yiyecek vermemeye çalışıyoruz bu sefer de miyavlıyor ayaklarımıza yapışıyor bizim mutfağa gitmemize izin vermiyor bile hemen geliyor tezgah üzerlerinde geziyor kafasını tencereye sokmaya çalışıyor ???????????? aç da bırakmıyoruz acaba bizim kedimizin gözü mü aç emziriyor bebekleri 1 aylık oldu ama sanki bizimki mamayı yiyor karnında buharlaşıyor dakika başı versek yine yer ????????

9 CEVAP

lwb

Yemesi gayet iyi fakat zararlı besinlerle değil.
Kefir verin, yağsız tuzsuz et verin, yoğurt verin, onlara verilebilecek bir sürü yararlı besin var.
Sadece kuru mamayla beslemek zararlı olur

Cagglaa

Tavuk göğüs veriyoruz tuzsuz haşlayıp, ciğer patates ve havuç veriyoruz haşlayıp ezip yaş mama gibi, bütün yararlı ne var ise veriyoruz zaten fakat hiç yememiş gibi kapı önlerinde bağırıyor yemeği yiyor en fazla 10 dakika duruyor tekrar istiyor :/

lwb

Patates ve havuca doğaları gereği hiç gerek yok, et ağırlıklı beslemeniz daha iyi.
Ayrıca çok yemesi normal çünkü emziren bir anne

Cagglaa

Patates ve havucu ciğer ile birlikte ezip veriyoruz genel olarak et ağırlıklı besliyoruz veteriner bize sadece mama verin başka bir şey vermeyin demişti ama biz veriyoruz demekki doymuyor

lwb

mamayla beslemek çok sağlıksız, siz doğru olanı yapıyorsunuz, doğru olup olmadığını anlamak için kedinizle empati yapın sürekli kuru bir kraker yediğinizi düşünün.

Cagglaa

Haklısınız daha önce kabızlık problemimiz olmuştu baya tedavi gördük korkuyorduk vermeye başka bir şey ama şimdi iyileşti çok şükür o zaman bu şekilde beslememizde bir sakınca olmaz mamadan daha iyidir sonuçta :)

ZehraBulutt

Emziren kedinin maması kısıtlanmaz istediği kadar yesin, 70 gr normal bir kedinin günlük yemesi gereken miktar bu kadarla tabiki doymaz hayvan. Maması hep dolu dursun o zaman yemeklere sarkıntılık yapmayı bırakır. Evden ona uygun olan haşlama tavuk, et gibi gıdalar verebilirsiniz, kurabiye, cips gibi zararlı şeyler vermeyin lütfen.

Cagglaa

Kurabiye ve cips bir kere verdik sadece oda çok merak ettiği için daha da vermedik demekki doymuyormuş :(

anjelik123

O bir anne :) ağzının tadını biliyor güzel şeyleri yemesi gerektiğinide biliyor iyi şeyler veriyorsunuz süt yapıcaklar şeylerde verin yavrular büyümüş ama siz genede verin yemesinden zarar gelmez