Köpeklerde Geçmeyen Uyuz.

Katya06

Merhaba. Bu kızımızın henüz uyuz başlangıcı var. Bir doz aşı yapıldı ve stronghold damla uygulandı. Kendisini kaşımasın ve uyuz dağılmasın diye yakalık takıldı. Ancak köpeğimiz hâlâ kendine gelemedi. Çok üzülüyorum. Başka rahatsızlıkları için antibiyotik kullanıyoruz. 1 hafta sonra kontrole gideceğiz. Ama uyuzun ilerlemesini istemiyorum. Yuva bulundu, güzel bir ailesi olacak. Ama bu şekilde devam ederse yuvalandıramam. Ona bir şans verebilmişken sağlıklı bir şekilde emin ellere teslim etmek istiyorum. Uyuz aşısının yapıldığı yer sivilce şeklinde iltihap topladı ve yara oldu. Deneyimleriniz var ise bizimle paylaşır mısınız?

3 CEVAP

LadyAndCat

Katya,
Aşının yapıldığı yer bu yüzden elle ovulup alı dağıtılır. Bazen veterinerler bunu yaparlar gözlemlerseniz görürsünüz. Aşı yayılamamış bu yüzden yara gibi olmuş. Aklında olsun kedi/köpek fark etmez o bölgeyi ovmak dağıtmak gerekiyor...
Üzülme tatlım onun da bir kaderi olacak. İnsanların yakan söyleyip sonra da hayvanı senden alıp sağa sola atması çok daha kötü oluyor...
Onu hiçbir koşulda bırakmayacak insanlara denk gelsin bu bebek:)

Katya06

Amin inşallah. Zaten güvenmediğim birine asla vermem öncelikle bir süre iletişim kurup sonra veriyorum. Çünkü sözleşme olsa dahi hukuki geçerliliği dava süreci vs beni düşündüren şeyler. Hayvan kaybolduktan sonra sözleşmeyi ne yapayım:( Ama sözleşme yapılması bence şart. Kendimle çelişkiye düşsem de ben yapmıyorum çünkü insanlarla iletişim kuracak zamanım var tanıyacak kadar.. İnşallah iyi olacak çok tatlı çok üzülüyorum onun bu hâline:(

Suraemir

Ecosin tableti araştırır mısınız pek bilgim yok ama iyi gelebilir takip ediyordum instagramdan