Mamalarda Somon Unu, Kuzu Eti Unu Vs Yazması Neden Sorun?

Gkocg

Et ve et türevleri meselesini anlıyorum, hayvanın saçma sapan yerleri de kapsama giriyor. Ama somon unu şeklinde tam kaynak belirtiyorsa bu direkt somon etinin kurutulup un gibi olacak kadar öğütülmesi demek değil mi? Yani normal somon eti yazan mamayla farkı sadece daha ince formda konmuş olması olmuyor mu?

11 CEVAP

sarmanbirkedi

Hayır öyle değil . Et ve et türevleri neyse somon unu, kuzu 'unu vs de odur. Yani kuzunun insanların yemediği kısımlarının ogutulup mamaya katılmasıdir ve kalitesiz bir protein kaynağıdır.

sarmanbirkedi

Hayır öyle değil . Et ve et türevleri neyse somon unu, kuzu 'unu vs de odur. Yani kuzunun insanların yemediği kısımlarının ogutulup mamaya katılmasıdir ve kalitesiz bir protein kaynağıdır.

muffincookie

Yerli ve gerçek et içeren mamaların kilosu 40 olmaz.İthal mamalar buraya gelene kadar fiyatı en az 4 katına çıkıyor.yani orda 6$ bizde 30 TL fln.onlar için 6 TL gibi ama bizde 40 TL gibi.çünkü satıcı karı distribütör karı gümrük vs derken oho

sarmanbirkedi

Alacağınız hipoalerjenik mamaya ek olarak haftada 3 4 kere ev yapımı tavuksuz dana etli,sakatatli ve sebzeli yaş mama verirseniz bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

sarmanbirkedi

Eğer gercek x etini un haline getiriyor olsalar içeriğine x eti yazıp kilosunu 40 tlden satarlardi. Ama malesef artık etler olduğu için x unu, x eti ve x türevleri, kurutulmuş x proteini yazmak zorundalar.

Gkocg

Hipoalerjenik mamalarda un halinde mi olması gerekiyor peki? Ya da neden onlarda un halinde oluyor? Bizim kızın mama kaynaklı bir kaşıntısı var. Tahılsız ve tavuk içermeyen bir mama almaya karar verdim n/d biraz bütçemi aşıyor. Brit care lilly hem tahılsız hem tavuksuz hem de kaşıntı-deri sağlığına da yönelikmiş. O dahil tüm hipoalerjenik mamalarda un şeklinde yazıyor

muffincookie

Evet deri sağlığı,tüy sağlığı,sindirim sistemi mamalar böyle oluyor.Sindğrim mamalarında hidrolize bilmemne proteini der.Hidrolize bu konuya yöneliktir

sarmanbirkedi

Evet hipoalerjeniklerde et unu oluyor.

Gkocg

Ev yapımı etli patatesli havuçlu maması var zaten, her gün yiyor azcık. Arada yoğurt da ekleyerek veriyoruz. Yani unlu kuru mamalar zarardan ziyada faydasız oluyor o zaman anladığım kadarıyla? Zararlı bir şey de vermekten korkuyorum çünkü ufaklığa. Eğer bu tahılsız mama iyi gelirse bir yerden kısıp nd'ye geçmeyi düşünüyorum zaten

Gkocg

Ama o zaman balık ve balık türevleri veya et ve et türevleri denmez mi yine? Pekala xxxx etini de un haline getiriyor olamazlar mı? Kusura bakmayın kafam karıştı biraz yani

Gkocg

O zaman hipoalerjenik mamaların hepsi çöp mü :/ brit care alerjen kedilere yönelik 2 ürünü hariç et olarak belirtmiş içeriği, bu ikisi un şeklinde yazılmış. Napcam o zaman :(