Kedim Kilo Almıyor Acil Yardım

Gecebus

Merhaba tekir cinsi siyah 1.5 yasında dişi bir kedim var. 1 yıldır kilo aldırmaya calısıyorum ama hala 2.200 kiloda. Yaş mamayı severek yiyor kuru maması ise problan yavru maması veriyorum fakat azar azar yiyor hep. aşırı da hareketli. Nasıl kilo aldıracağımı bilmiyorum kilo alamadığı için veterinerler kısırlaşmasını uygun bulmuyor. Lütfen yardımcı olunnn :(

8 CEVAP

Evet kediniz biraz zayıf en azından 2500gr a çıkabilirsiniz kısırlaşabilir arkadaşın dediği gibi multivitamin, yumurta sarısı, kefir verirseniz daha iyi olur

Raubeyaz

Malesef benim kedim Scottish olmasına rağmen çok zayıftı. Banyo yaptırınca bile kemikleri gözükecek şekil de oluyordu. Çok yemeyi de sevmezdi ama yedi mi güzel yerdi. Hamile kaldığın da bile hamile olduğu belli olmuyordu ama çok sağlıklıydı. Kilo önemli değil.

bihtercik

iştah artırması için kesinlikle mutamin balık yağını öneriyorum.
ben onunla beraber hem kuru mamaya alıştırdım hem de bağışıklığını yükselttim.

betull_ll

Merhaba,
Kilo alması öncelikle hiç iyi bir şey değil sağlık problemlerine yol açabilir bu da kedinizin ömrünü kısaltır zaten tekir olduğu için uzun ince bir yapıya sahip olması gayet normaldir biraz toparlasın isterseniz eğer normalden zayıfsa kedi sütü tozu , gimcat multivitamin, gimcat baby tab ve hills somunlu yavru kedi maması öneririm size onun haricinde evde yapabileceğiniz doğal mama tariflerini deneyebilirsiniz benim oğlum çok seviyor tavsiye ederim size de

Tikos

Islak mamanin yaninda peynir yumurta her sabah duzenli verirseniz tabi izleyin ishal olmazsa eger kesinlikle sismanlayacaktir

@bihtercik
Bende bir ara almayı düşündüm ama yemez diye almadım geçen yaz amway in balık hapını kullanıyordum onu zorla yediriyordum

Esmonic

Kedime beslenme listesi (soru olarak paylaşmıştım) yaptım sizin kedinizle aynıydı kilosu şuan 3,5 kilo.

bihtercik

hapı kediler genel olarak sevmiyor ama benim bahsettiğim yağ şeklinde.
kilosuna göre günlük olarak veriyorsunuz.