En İyi Mama

Bulutcemre

Sizce en iyi mama markaları nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

18 CEVAP

Tabii her kediye her mama iyi gelcek diye birşey yok

anjelik123

Bende proplan kullanıyorum iştahla yiyolar, tüy dökümünü azalttı hemde daha yumuşak oldu tüyleri ama bu her kedide etkisi farklı oluyor

Eger imkaniniz varsa proplandan instinct, orijen veya acanaya gecin. Biraz gozlemleyin iyi gelirse devam edersiniz.

LadyAndCat

•Arada bir kaşık yoğurt, haftada bir tam yumurta verin.
•Pro Plan kötü bir mama değil.
•Haftada 2 kez en azından yaş mama verin. Hatta en iyisi sizin evde yapacağınız mama olacaktır.

LadyAndCat

Ben de vitamin kullanmıyorum.
Tüyleri için anti-hairball mama, malt hariç. Yeterli :)

ND,advance,trueinsinct,acana,proplan bunlar kaliteli mamalar olarak geçiyor bende kedime proplan kullanıyorum tüylerine çok iyi geldiğini gördüm bundan önce ND kullanmıştık ama tüy dökümünü aşırı arttırmıştı bir süre sonra kedim yememeye başladı yese hala ND kullanırdım tüy dökümü pek sorun değil

sarmanbirkedi

Proplan kim ne derse desin fiyatını hiç haketmeyen kötü bir mamadir. Bu parayı nd ye verip deneyin, aradaki farkı gorecekseniz

Bulutcemre

Benim de ilk ve tek evladım ve şimdiye kadar sadece proplan kullandık o yüzden fark göremiyorum maalesef

Bulutcemre

Nd denemeye karar verdik hem vet's plus multivitamin malt macun da vardı yanında. Farklılık olsun hep aynı mama

onurtemiz

Fiyat performans olarak en iyi mama ND'dir ama önemli bir kötü yanı var tüyü çok döktürüyor özellikle tavuklusu lakin sağlıklı ve güçlü bir kedi olmasını isterseniz uzun süre ND yedirebilirsiniz. Kuzulu öneririm.

En iyi mama diye bir kural yok malasef

Orijen ve Acana en kaliteli iki mamadır Türkiye de. Orijen de daha fazla et olmasına rağmen bana göre Acana ondan daha iyi mamadır nedeni ise Orijen kedilere ağır gelebiliyor tüy dökümü kaşıntı yorma gibi yan etkiler yapabiliyor. Çünkü protein oranı yüksek.

Bütçeniz var ise Acana en tercih edilebilir markadır.

Bulutcemre

Belirtmemiştim ama kedi maması soruyorum

sarmanbirkedi

Nd,acana,orijen tabi her kediye her mama iyi gelecek diye bir şey de yok. En iyisi ev yapımı mamadir.

Bulutcemre

Zaten tüm bunları yapıyoruz mamamızda çok sevdiğimiz veterinerimiz tarafından verildi ama malt vitamin vs.kullanmıyoruz acaba yeterli oluyor mu bunlar ( veterinerimiz bir sorun görmedi) ama ben evladıma en iyisini yedireyim istiyorum

Bulutcemre

Biraz pimpirikliyim oğlum konusunda :(

minky

ProPlan ilk kedimde kullandım.O mamadan önce SanaBelle yiyordu.ProPlan'a geçince gözl görülür değişme oldu.Tüyleri döküldü,yağlandı vsvs.Çok tahıl vardı mamada ve GDO luydı.Bizimkine iyi gelmedi