Diş Bakım

patiii122

Kedimi sahipleneli çok olmadı daha yeni yeni öğreniyorum her şeyini dişini falan fırçalamam gerek mi ne kadar sürede bir nasıl anlatır mısınız

7 CEVAP

patiii122

Bizim gibi tükürmesi falan gerekmez yani bide fırçasını nerden bulcam nasıl fırçalayacam çıldırır kesin :D

Haftada birkez diş fırçasına hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz onu ısırarak dişlerini temizler

Çocuklar için olan diş fırçasıda olur gerekmez tabiki

Linsenpai

1 yaş civarındaysa tüm kalıcı dişleri oturmuş diş etleri güçlenmiş oluyor fırçalayabilirsiniz haftada bir iki kere. Parmak fırça veya çocuk fırçası iyidir boşa macuna da para vermeyin hindistan cevizi yağı daha iyi ve sağlıklıdır. Eğer dişlerini sakince fırçalatmıyorsa da oyun sırasında verin bol bol ısırsın :D çok bir zorluğu yok.

sarmanbirkedi

Ya hindistancevizi yağı ya da kedi dis macunu almanız gerekir.

patiii122

Şuan 6 aylık yapmama gerek yok mu 1 yaşa kadar

Yapabilirsiniz ama siz zorlamayın kendisi ısırsın