Cevaplarınızı Bekliyorum Lütfen..

emirsezall1

Öncelikle iyi günler hepinize..55günlük scottish fold bir kızım var.Kızım bize geldiğinde çok zayıf ve bağışıklığı çok düşüktü.Gıda zehirlenmesinden dolayı 3 gün serum ve iğne tedavisi aldı şuan çok iyi şükürler ki..Bu güzel kızı sadece yaş mama ile besliyoruz kuru mamaya asla yanaşmıyor yaş mamanın arasına karıştırsak dahi ayıklıyor.Yaş mamayı çok güzel yiyor ve hiçbir sıkıntımız yok sadece fazla yaş mamanın ileride bir sıkıntısı olur mu çok merak ediyorum kilo alması gerek 500 gram kadar geliyor çünkü.Sizden ricam kuru mamaya nasıl alıştırabilirim ve bütçe farketmeksizin yaş mama önerisi istiyorum.İyi forumlar,iyi günler....

3 CEVAP

emirsezall1

Yanlış yere atmışım kusura bakmayın tekrardan

LadyAndCat

İştah açıcı ve iyi bir kuru mama olarak Pro Plan öneririm. Bunun dışında sürekli yaş verirseniz kuru yemez normal olarak :)
Kuru yerse biraz daha kilo alır çünkü karbonhidrat da almış olacak.

Mama seciyor olabilir, icinde sevmedigi seyler de olabilir. Mesela benimkiler tek bir mama yiyor onun disinda hicbir sey yemiyorlar, iki uc tik ust kalite bile versem kendilerini ac birakiyorlar. Pet malzemeleri satan yerlerden azar azar degisik mamalar alip yas mamaya katip yedirmeyi deneyebilirsiniz. Hangisini ayiklamiyorsa yas mama miktarini azaltip alistirabilirsiniz diye dusunuyorum