Yeni Kedi Sahiplendim

Merhabalar, 3 gün önce 3 aylık erkek bir kedi sahiplendim şuanda royal canin kullanıyorum ama yorumlarda pek iyi bir mama olmadığını duydum proplan almayı düşünüyorum bu bitince ve bana kum önerirmisiniz şuan quik kullanıyorum

13 CEVAP

minky

Maalesef 2 mamada güssel değil.PrıPlan burada öneriliyor ama içimde GDO var ve tahıl çok.Size alabileceklerini yazayım.

Kuru Mama
•SanaBelle
•N&D
•Naturea
•BritCare
•Brit
•VetLife
•FitMin Purity
•Bravery
•İnstinct

Yaş Mama

•Naturea
•Me-O
•Schesir
•Nutri
•N&D
•GimCat
•Reflex Essential
•BonaCibo

Kedi Kumu

•Natural Basted
•Reflex
•MırMır
•SaniCat

Vitamin+Ek Besinler

•GimCat Malt Soft Care
•GimCat MultiVitamin
•GimCat Sticks ya da GimCat Pockets

Bunları kesinlikle almak zorundasınız.Kedi maması,yaş mama,kum,vitamin ve ek besinler.Stick ve pocket ödül maması olduğu için zorunda değilsiniz.Ayretten kum kabı ve tarak ta almanı gerek.

minky

Gourmet taş mamadaki et içeriği çok az maalesef ama verseniz bişey olmaz tadını sevşyolar

Siyammm

Kum olarak vancat mama olarak nd öneririm.royal canin parasını haketmiyor

Bulutcemre

Kum olarak mio aktif karbonlu öneririm

Hepinize teşekkür ederim şimdilik kum kabını bilmediğimden açık aldım sonra kapalı almayı düşünüyorum aldığım gün veterinerden gourmet yaş mama aldım o nasıl bir yaş mama?

sarmanbirkedi

Gourmet güzel ama o fiyata yukarda arkadaşın yazdığı yaş mamalar daha iyi

Size kum vancat öneririm topaklaması çok iyi fakat biraz tozutuyor onun için ben yavaş yavaş dolduruyorum kum kabına, kuru mama olarakta ben kedime 5 aydır proplan kullanıyorum ondan önce yavruyken ND aldım ama aşırı tüy dökümü yaptı ve bir süre sonra kedim yememeye başladı ama şuanda yese hala ND kullanırdım,veterinerimin köpeği 15 yaşında oda köpeğine uzun yıllardır proplan kullanıyor

azmaniko

Kedi kumu olarak deneyerek seçiliyor genelde, ben ilk başlarda sanicat kullanıyordum fakat fiyatı fazla olunca quik kullanmaya devam ediyorum.

Mama olarak içerik açısından en iyi ve kaliteli olan Acana, tüm ürünlerini kullandım ve çok memnun kaldım. Acanayı dönüşümlü kullanmak gerekebilir protein içeriği fazla. Kısırlaştırdıktan sonra Nd mamaya geçtim, çok memnunum, başka mama kullanmayı düşünmüyorum.

Mal olarak gimcat kullanıyorum. Ödül maması olarak yine gimcat başta olmak üzere değişik markalar da aldığım oldu fakat içeriği peynirli olanları tercih etmemeni öneririm.

azmaniko

Mal değil "malt" olacaktı:)

azmaniko

Ek olarak, yaş mama olarak Animonda tavsiye ediyorum. İçerik açısından kaliteli.

Evet aşırı sevdi o zaman ben royal canin bittiğinde proplan alıyım 1,5 kg bir deniyim acaba iyi gelicek mi memnun kalmazsam ND alırım diye düşünüyorum

minky

Size özelden bir msj attım bakarsanız sevinirim.Mamalarla ilgili

Teşekkürler azmaniko