Sizlerden Bilgi Almak İstiyorum

1 yaşında erkek british kısırlaştırılmamış
Ve veteriner kilolu olduğunu söyledi 7 kiloya yakın
Sizce hangi mama ile beslemem lazım eski sahibi hala yavru kedi maması işe besliyormuştu ve değiştirmem gerekiyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim

5 CEVAP

Aşırı kilolu kediniz ND yetişkin alabilirsiniz günlük 40gr mama verseniz yeter gün gün azaltın

Evet hep yavru kedi maması ile beslemişler başka bir şey yemiyor diye şimdi alıcam bakalım teşekkürler yorum için

minky

kuru mama
•SanaBelle
•N&D
•Naturea
•BritCare
•Brit
•VetLife
•FitMin Purity
•Bravery
•İnstinct

yaş mama

•Naturea
•Me-O
•Schesir
•Nutri
•N&D
•GimCat
•Reflex Essential
•BonaCibo

kedi kumu

•Natural Basted
•Reflex
•MırMır
•SaniCat

Vitamin+Ek Besinler

•GimCat Malt Soft Care
•GimCat MultiVitamin
•GimCat Sticks ya da GimCat Pockets

TATA4242

Kedinizin cinsi ve ırkı göz önüne alındığında,gayet normal kiloda.Tek sıkıntısı 7 kiloyu geçmemesi lazım.Yavru kedi maması,kilo aldırır,yemesi çok kolaydır.Yetişkin herhangibir marka mama alabilirsiniz.Karbonhidrat oranı ile tahıl oranı yüksek olmasın yeterli.British kedilerde dişiler için 5 kg erkekler için 7 kg idealdir.Bu kilo,dişilerde 6 erkeklerde 8 kgya kadar çıkabilir.Bu kgdan sonrası obez belirtisidir.Britishlerin orta ırk kediler olduğunu unutmamak gerekiyor,yani bakıldığında bu kilolar gayet normal.Sizin yapmanız gereken şey,7 kgyi geçmemek,ideal kiloda sabit kalması için,günlük 1.5 çay bardağı mama vermek.Kısırlaştırdıkdan sonra ise 1 çay bardağına indirmek.Ayrıca su içmesine her iki şekildede,özen göstermeniz lazım.

azmaniko

1 yaşında 7 kilo çok fazla:/ bence veterinere götürebilirseniz iyi olur önereceği şeyler olabilir.
Siz de diyet mamalardan alabilirsiniz ya da normal yetişkin kuru mamalarda alabilirsiniz ama üzerinde yazan mama miktarlarına göre vermeye dikkat edin. Çok sık olmasa da yetişkin yaş mamaları da arada verebilirsiniz.
Kuru mama Nd, Yaş mama Animonda yı tercih ediyorum.