Kedi Tuvalet Problemi! Lütfen Yardım Edin

hantuaz

Merhaba, 12 gün önce bir kedi sahiplendik. American shorthair cinsinde ve kısırlaştırılmamış erkek. Kedimiz tuvaletini çoğunlukla tuvalet kabına yapıyor ama geldiğinden beri 3 defa tuvalet kabının içine değil biraz yanına yaptı. Eski sahibi de 2 defa bu şekilde yaptığını söyledi. Evin başka bir yerini asla kirletmedi. Sebebi ne olabilir? Ne yapabiliriz? Benzerini yaşadıysanız nasıl çözüm buldunuz?

Ayrıca konuyu biraz araştırdım ve idrar yollarıyla ilgili bir sıkıntısı yok, eve gelen giden olmuyor, baska bir kedimiz ya da çocuğumuz yok.

7 CEVAP

sarmanbirkedi

Kum kabı küçük olabilir ya da kum miktarı yeterli olmayabilir.

hantuaz

Cevabınız için teşekkür ederim ama kum kabı gayet büyük ve kum miktari da iyi hatta bazen fazla kaçırıyoruz. Ayrica gunde en az 1 kez mutlaka temizliyoruz.

GammaLamina

Kumu beğenmemiş, yapısını farklı bulmuş, patisiyle basmak istemiyor olabilir o zaman. Kum değiştirip bakın isterseniz.

aysebudur

Benim kedim de aynı şeyi yapmıştı,hatta o saksıların dibine yapıyordu kendiliğinden geçti.Ama siz yine de tuvaletin yerini değiştirip bir deneyin isterseniz bazen tuvaletin yerini de beğenmeyebiliyorlar

mercanslmz

Kumun yapısını begenmemiştir yada alişamamis olabilir ama göz onunda bulundurmaniz gereken şey kokuda bırakıyor olabilir yada kendini güvende hissetmiyor

Ceydayyavuzz

En az 6 cm kum olmali kabinda. Buna lutfen dikkat edin. Onun disinda eger hic duzelmezse kapali bir kedi tuvaleti alin isterseniz. Bence daha hijyenik ve kokusuz oluyor. Benimkide acik tuvalet kullanirken bir keresinde disari kakasini yapmisti yanlislikla:D ama kumu azalmis ve daha acemiydim. Olabiliyor boyle seyler

hantuaz

@GammaLamina ve @aysebudur dediklerinizi deneyeceğim, teşekkürler.