Kedim Çok Şişko Nasıl Eğiteceğim

aysebudur

4 Yaşında mavi rus kırması erkek kısır kedim var.Sağolsun kendisi bütün çantalarımıza rağmen bu ay 8,5 kilo oldu.Artık obezite sınırında.Diğer 3 yaşındaki kedim de aşırı fit yerinde hiç durmuyor onunla birlikte koca popsunu kaldırıp arada bir oyun oynuyor onun dışında bir aktivitesi yok.Proplan somonlu kısırlaştırılmış kullandık çok
kilo aldırdı ama mama değiştiremiyoruz çünkü aşşırı aşırı seçici bi kedi mamasına omega 3 balık yağı sıktığımda bile yemiyor mamayı.Sürekli
gidip gelip mama yiyor koymasak evde avazı çıktığı kadar bağırıyor eğitemiyorum napıcam ????

30 CEVAP

Kediniz çok tatlı :) benim kedimde proplandan başka mama yemiyor dediğiniz gibi aşırı seçici bir kedi 2.5 ay önce kısırlaştırıldı proplanın yavru mamasıyla kısır mamasını karıştırarak veriyoruz hayla alışamadı gün gün bence verdiğiniz mama miktarını azaltın ben pek kilosunda düşüş olcağını zannetmiyorum çünkü verdirmek aşırı zor en azından şuanki kilosunda kalsın

Ben proplanda aroma yok diye düşünüyorum bir süre annemin kedisi bizde kaldı kendi kedimle onada proplan kullandık yaklaşık 2 ay kadar şuanda annemde ND ile besleniyor kediden kediye değiştiğini düşünüyorum kendi kedim ND nin kokusunu duyar duymaz kaçar

ZehraBulutt

Sabah erken saatte uyandırmaması için gün son öğününü gece yatmadan önce veriyorum ben, diğer öğünlerden biraz daha büyük oluyor bu öğün çünkü öteki öğünlerin arası 5-6 saatken geceden sabaha 8 saat kadar aç kalıyorlar.

ZehraBulutt

Benim o kadar zeki bir kedim var ki eğer sabah normalde olduğundan fazla uyumuşsam kalkmam için miyavlar tabi miyavlaması cevapsız kalıyor, hayvan beni o kadar çözmüş ki kuma gidip kaka yapıyor kakası olmasa bile gidip kumu karıştıyor çünkü ben kaka yapar yapmaz kesinlikle hemen temizlerim o da benim kakayı kumda bırakamayacağımı ve yataktan çıkacağımı bildiği için bunu kullanıyor. Ya işte böyle zaaflarınızı kullanır, sinsice ele geçirir sizi küçük şeytan.

https://hizliresim.com/7p8JKS

aysebudur

maşallahh kediniz çok tatlı,başlasın bakalım kedi zayıflatma operasyonu,kendim zayıflamaya çalışsam daha kolay olurdu

Linsenpai

"eğer beni yemezse durumu güncellerim" sjsjsjdkdk ay özür dilerim çok güldüm buna

Linsenpai

Biliyorum sağlıkları için çok kötü bişey obetize ama şüşko kediler çok tatlı değiller mi...nasıl dayanıyosun göbişini ısırmadan :Dd

aysebudur

hem de nasıl ısırıyorum o göbeği bir bilseniz,zaten sırtüstü yatırınca bir daha dönmesi çok zor oluyor jahdjajaj

aysebudur

şu karantina meselesinden dolayı yürüyüşe çıkaramıyorum malesef zaten çok korkuyor dışarı çıkmaktan,ama yeni yeni oyunlar oynatacağım,sabah ne kadar bağırsa da mama vermedim şu anda benden nefret ediyor :( ama onun iyiliği için..

Zaten kedilerde yürüyüş köpekler gibi olmuyor. En azından ben öyle deneyimledim. Korkuyorlar öncelikle. Ben arka bahçeye ve evin 20 metre ilerisine gidebildim maksimum :D ama haklısınız şu an yürüyüş için doğru zaman değil. Bir de şu aklıma geldi, önceden yapıyordum.
Bir çay kaşığına yaş mamayı koyuyorum. Uzun bir koridorunuz varsa bir o başa, bir bu başa koşuyorum. Her seferinde kedim bana doğru koşuyor, biraz yalamasına izin veriyorum ve diğer uca koşuyorum. 10 kez falan koşturabiliyordum böyle.

Sedanurdrl

benimde mavi rus erkek kedim var şimdiden 7.5 kilo oldu çok iştahlı ama kilolu görünmüyor kendisi çok uzun bir kedi kilolu olduğu halde biraz göbeği var bacak boyu ve gövdesi baya bir uzun 7/24 mama yiyor yemediği zaman miyavlama senfonisi ve bakışlarıyla taciz ediyor:)

aysebudur

Dışarıda gezmekten aşırı derecede korkuyor :(
Şöyle bir sorum daha olacak evde 2 kedim var,bu yüzden her öğün tam çay bardağı mama mı koymalıyım?
Yaş mama olarak haspam yine seçici,sadece proplan kümes hayvanlı olanı yiyor aksini ağzına bile sürmez
hepinize çok teşekkür ederim bu arada

LadyAndCat

Ayşe Hanım;
“evde 2 kedim var,bu yüzden her öğün tam çay bardağı mama mı koymalıyım?”demişsiniz.
Evet uygun olur çünkü böylece ölçmüş olursunuz.
Günlük olarak 1,5 çay bardağı kuru mama yeterli olacaktır normal kilolu kediniz için bu da 65 gram kadar.
Sürekli olarak önlerinde mama bırakmayın. Ayrıca mümkünse önce normal yemek yiyen normal kilodakini doyurun yoksa şişman arkadaş onu dövüp onun da mamasını yemeye çalışabilir:)
Kilolu kediniz için de birden bire mama miktarını azaltmayın şekeri düşüp bayılmasın! Bu sebeple azar azar ama günde 4 kez besleyin önce biraz kilo versin sonra öğün sayısını 3’e veya 2’ye indirirsiniz.
Biri yazmış günlük olarak 40 gr mama verin diye. Sakın yapmayın! Bir çay bardağı 42 gr kuru mama alıyor. Bu ancak 2,5-3 kg bir kedi için yeter.

aysebudur

Benim oğluşum safkan mavi rus kedisi değil kırma olduğu için hem tombiş hem koca kafalı uzun tüylü bir kedi.İriliğini mavi ruslara bağlıyoruz ama koca kafalılığı onun kendi özelliği galiba :Dd

aysebudur

@hcerenk teşekkür ederim deneyeceğim