Kedi Boy&Kilo

Zeynepulku

Merhaba gecen ay kedim 4,200 gramdı bu ay 5 kg olmuş. Su an 9 aylık. Boyu 50 cm civarı -ayağa kalkıp bir yere uzanmaya çalışınca 90 cm'yi buluyor yani arka partilerinden on patilerine 90cm civarı- Ben hep kedime uzun diyorum. Ortalama kediler kaç cm olur bilmiyorum ama bana uzun gözüküyor. Boyuna gore kilosu iyi mi ve 1 ayda bu kadar fazla kilo alması normal mi? Sonuçta gelişme döneminde.Ortalama bir kedinin boyu ne kadar oluyor? Fotoğraflarını da bırakıyorum buraya :))

10 CEVAP

GlsmKrpk

Benim kedimde tuxedo 8 aylık 4.500gr . Uzun boylu kilosunu hiç göstermiyor çok zayıf . Hatta vet. kilosunu söylediğinde inanamamış evdeki tartı ile ölçmüştüm

LadyAndCat

Tuxedo kedin:)
Tuxedo kediler normalden daha uzun ve atletik yapılı oluyorlar.
Kilosu gayet iyi görünüyor.
Kilolu olmasın yeter. Mamasını ölçüyle ver. Günde 70-80 gr kadar yemesi normal. Buna göre ayarla.
9 aylık olmuş bundan sonra pek büyümez.

Zeynepulku

Her gün kendi yaptığım yaş mama veriyorum. Günde 1 cay bardağından bir parmak daha az kuru mama yiyor.
Küçük krem kabıyla veriyorum mamayı içine 15 gr mama alıyor ondan 3 kere veriyorum 45 gram falan oluyor sanırım. Tesekkur ederim yorumunuz için :))

Kilosu normal gibi gözüküyor benim kedimde 14.5 aylık 5600gr 9 aylıkken 4700gr falandı benimkinin boyuda uzun zayıf gibi gözüküyor sizin kedinizden bile zayıf gözüküyor veteriner yağdan fazla kas var dedi kedinizde :)

Zeynepulku

Bemcede benim kedim de kilolu gözükmüyor ama 1 ayda 700 gram kilo alması endişelendirdi. Bubay içinde her gün yas mama vermeye başladım belki bu yüzdendir

Zeynepulku

Kendim yapıyorum yaş mamayı , evet banada fazla geldi 700 gram :/

Simgeyldrm

Bence değil benim kedimde yaklasik 5 bucuk aylik hergün tartiyorum 3 4 gunde 100 grm kilo alıyor şuan 3.6 kilo benim kedimde tuxedo karisimi bisey ve boyu çok uzun hele esnerken ???? bence gayet iyi

@zeynepulku
Hangi yaş mamayı kullanıyorsunuz?

GlsmKrpk

Takip ettiğimiz süre zarfı içinde kırpık ayda 100 gr alıyor . Sizin canınız hayli almış . Hangisi normal bilemedim :)

1 ayda 700 gr biraz fazla :)