Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Merhaba 2 aylık golden köpeğim var. Hiçbir şekilde eğitemiyoruz.

blackandgirl
blackandgirl

611


Merhaba 2 aylık golden köpeğim var. Hiçbir şekilde eğitemiyoruz. tuvaletini aklına esen yere yapıyor,kapıların pervazlarını kemiriyor. Sürekli bir ısırma çabası kızdığımızda oda bize tepki gösteriyor. Bi kusur işlerken yakaladığımızda ceza olsun diye kapalı bir yere 5 dk kapatıp cezalısın diyoruz. Çıkardığımızda yine kaldığı işine devam ediyor.


12 Cevap

Seret
Seret

123


Hayırlı olsun, Serseri bir köpeğiniz var :)


selimcetinnn
selimcetinnn

423


Biraz sabretmeniz gerekiyor kendine ait bi odası varsa yerleri gazeteyle kaplayın tuvaletini gazeteye yaptırmaya çalışın eğer evde bakacaksanız tabiki.. Gazeteye alıştıktan sonra rahat edersiniz ben öyle yapmıştım. Etrafı kemirmesi de normal ama siz yinede uyarın ve kemirebileceği oyuncaklar veya küçük kemikler alın onunla oyalansın çünkü dişleri kaşınıyor sıpanın :)


Sibelgolge
Sibelgolge

163570


2 aylik demisiniz kopeklerin kaslari 3-4 aylik oldugunda calismiya baslar bu sureden once cis egitimi veremezsiniz ve yavru kopeklerde isirma huyu icguduseldir bol sabir gostereceksiniz su an cezadanda anlamiyacak kadar kucuk onun icin hersey oyun psikolojisini bozarsiniz ilk defa sahiplenecek olabnlara asla yavru almayin deriz cunku yavru bakmak sabir isidir biraz sabredeceksiniz zaman verin ona


rnt
rnt

5741


Merhaba öncelikle evcil dostunuza ceza, kızma, bağırma gibi şeyler asla ama asla yapmayın. 2 aylık bir bebek ağlayınca susması için kapalı odaya bırakır mısınız? Tabii ki hayır. Öyleyse önce evcil dostunuza karşı tutumunuz cezaya dayalı değil sevgiye dayalı olmalı. Isırma konusu oyun oynarken elinizi çok kullanmayın, dişleri kaşınıyordur bunu yapması normal. Bebekler bile diş çıkarırken ya da damakları kanışırken benzer tutumlar içerisinde oluyor. Ona dişlerini kaşıması için oyuncak kemik alabilirsiniz. Gelelim tuvalet eğitimine sanılanın aksine tuvalet eğitimi hemen başlar. Evin içinde kendisini güvende hissedeceği bir alana tuvalet petlerini yerleştirin. Aşıları tam bitmeden yani 6 aydan önce dışarıya çıkaramadığınız için evde biraz sabırla bunları çözebilirsiniz. Başka bir yere bile dışkılıyorsa idrardan bir miktar pete sürüp evcil dostunuzu oraya yönlendirin. Dişlerinin kaşınması için veterinerinizden kalın halat gibi oyuncaklar alabilirsiniz.


blackandgirl
blackandgirl

611


Sabır konusunda sıkıntımız yok... Kemirmesi için küçük kemiklerden, halat vs bir sürü şey aldım. Ama ilk gördüğünde biraz oynuyor sonra bırakıyor. Evin bütün alanlarında gezebiliyor. Halıları kaldırdık sadece salonumuzda halı bıraktık. Oda gidip sürekli tuvaletini oraya yapıyor. tuvaleti için petlerden aldık hatta şu tuvalet eğitimi için spreylerdende aldık bir kere oraya yapıyorsa çoğunlukla evin heryerine yapabiliyor. hatta koltukların altına girip yapabiliyor. gece 3 gibi uyanıyor ve sabaha kadar ayakta...


Alynacpn
Alynacpn

1792


bakın öncelikle bir yere kapatıp bırakmanız çok yanlış büyüyüp evde kaldığında bi yerde kapalı kalma korkusu yüzünden havlayıp ağlayabilir psikolojisi yönünden yapmamanız gereken bir hareket. daha sonra kemirmesi yönünü diyorsanız daha yavru benimkide 2 aylık "hayır" kelimesini öğretmeniz gerekiyor. eğer köpeğiniz hayırı öğrenirse inanın çok rahat edersiniz. benimkide bazen tahta şeyleri kemiriyor gördüğüm zaman hayır diyorum. bırakıyor o zaman. ben tuvalet eğitimi konusunda bütün halıyı gazeteyle kapladım daha ilk geldiği gün ve o zamandan beri çişini kakasını oraya yapıyor. zamanla gazeteleri azaltırsanız işe yarayacağını düşünüyorum. kolay gelsin


blackandgirl
blackandgirl

611


Gazete sermeyi denedim ilk geldiginde ama ya ayaklariyla itiyor yada disleriyle cekistiriyor. Hayir kelimesini kullaniyoruz tabi ama hic orali olmuyor. Ama anliyor, bi yaramazlik yaptiginda bizi gorunce kaciyor biz ortadan kaybolunca geri gelip devam ediyor.


mislinagltrk
mislinagltrk

11


bence sana tek tavsiyem o köpeyi aldığın yere koy tualet konusunda sana yardım edebilirim 1.isetdiğin yere bir gazete ser eczaneden yada veterinerden 12 TL ye çiş damlası al. Oraya dök o artık onun kokusunu alıp oraya yapar.O köpeği bir yere kapatman çok yanlış! ona uygun bir oyuncak al kapı yerine onu kemirir.


Doglover1
Doglover1

577


Öncelikle şu ceza denen şeyi unutun o cezayla ncak köpeğin psikolojisini bozarsınız ona ödül maması alın ve her doğru yaptığı şeyde onu Sevin ödüllendirilin ilk önce temel eğitimi vermeye başlayın bunlar hemen olan şeyler değil ayrıca sonrada tuvalet eğitimine başlayın bu hem sizin hem onun için yararlı olacaktır


tubanur
tubanur

120464


Ceza ile eğitim olayını cidden anlayamıyorum doğrusu. Bu ancak özgüveni düşük ve sizden soğumuş bir köpek olarak yetiştirmenizi sağlar.
2 aylık diyorsunuz. O daha bir bebek. Bir bebeği çişini tutması için eğittiğinizde kaslarını kontrol edemediği için istese de yapamaz bunu. Köpekler genel olarak 6. ayda öğrettiklerinizi kapmaya başlarlar fakat pürüzler olabilir. 1 yaşında ise tamamen eğitime elverişli hale gelirler.
Şefkat, sabır ve biraz liderlik duygusuyla eğitmeniz gerekir. Ödül mamaları da işinizi kolaylaştıracaktır.
Kapı pervazları konusuna gelirsek; o daha bir bebek demiştim. Haliyle dişleri kaşınıyor ve siz ona yardımda bulunmayınca kendi yöntemlerini bulmuş. petshoplardan halat alabilirsiniz. Aldınız diye hemen halatla ilgilenip kapılardan uzaklaşmasını beklemeyin. "Hayır" kelimesini öğrenmeli. Onu aldığınız oyuncağa alıştırmalısınız.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
763 Görüntüleme
12 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor