Nd Yavru Kedi Gunluk Yeme Miktarı

Simgeyldrm

Arkadaslar kedim yaklasik 5 bucuk aylik nd narli yavru kedi mamasi kullaniyor şuan 3.6 kilo gunluk yeme miktarina baktim mamanin ama cizik atmişlar bu nedemek oluyor ?

12 CEVAP

LadyAndCat

100 gr açıkçası biraz fazla ve daha kediniz büyüyecek. 2 çay bardağından biraz fazlası bir su bardağı oluyor zaten.
7 aylığa kadar günde 4 kez.
7 aylıktan sonra günde 3-2 kez beslemenizi öneririm. Kısırlaştırma ve 1 yaş sonra ise günde 2 kez olursa iyi olur kilolu olmaması için.

Simgeyldrm

Kedim en az gunluk 100 grm yiyor
Mama vermeyincede sürekli miyavliyor bende veriyorum zaten kilosu fazla gibi gözüksede bence çok zayif kaburgalari bile elime geliyor

Kedinizin cinsiyeti ne? Bence kilosu gayet iyi benim kedimde 5 aylıkken 3700gr dı hatırladığım kadarıyla şuan 14.5 aylık günlük en fazla 85 gr yiyebiliyor hatta bazen 60gr a kadar inebiliyor

Simgeyldrm

Erkek bilmiyorum kilosu yaşına göre iyi ama derisi sarkiyo nerdeyse okadar zayif belkide bana öyle geliyodur ama sirtindaki kemikler bile elime geliyo

Simgeyldrm

Bu arada mesela 60 grm kaç su bardağı

Simgeyldrm

Biz yaklaşik günde 2 çay bardagini kesin geciyoruz

LadyAndCat

1 çay bardağı 42 gr.
2 çay bardağı 84-85 gr. Oluyor.
Azar azar bölün yiyeceği mama miktarını. Ben çoklu öğünlerde 1 öğünü yarım çay bardağını ölçü almanızı öneririm.

Simgeyldrm

Evet boyu baya uzun ama kasta yok bizimkinde hatta derisi baya sünüyo bile bide çok hareketli

LadyAndCat

Çizik attıkları şey kedinin kaç aylık olması hanesi. 3 kg için 60-63 gr yazıyor. Bu yeterli olacaktır. Dilerseniz 65 grama çıkarabilirsiniz.

Simgeyldrm

60_63 7 ayliktan sonrasi icin demiyormu

Bir su bardağı 85gr yapıyor 250ml lik yani kedinizin boyu uzun olabilir anladığım kadarıyla benim kedimde öyle boyu uzun bir kedi çok zayıf duruyor veterinerede söyledim nasıl bu kedi 5 kilo diye oda kedinizde yağdan fazla kas var dedi normalmiş hala bebek gibi oyun oynuyor oyun oynamayı bırakmadı benim ki normal kiloda kediniz yani sıkıntı etmeyin

Simgeyldrm

Ladyandcat
Çok teşekkür ederim ilgilendiginiz icin