Sakin Kedi

patiii122

Küçük kardeşim kedime çok sert davranıyor sevmek siterken bile sıkıştırarak seviyor kardeşimi azarladığım için ailemle hep kötüyüz kedimde aşırı sakin sadece kaçıyor kardeşimi bi kere korkutsa bidaha yaklaşamaz ben buna saldırmayı nasıl öğretcem :D

7 CEVAP

Kuzucansu44

Bende kedilerimi sıkıştırarak seviyorum. Böyle mıncıklıyorum. Kediler mıncıklanmaktan pek hoşlanmazlar. Benim yetişkin kedilerim alıştı ama yavru kedim onu sıkıştırarak sevdiğimde kaçıyor yani yanımdan ayrılıyor 2 dk sonra geri dönüyor. Fakat kedinin saldırgan olması iyi birşey değil. Benim yavru kedim oyun oynarken bi ısırıyor bi ısırıyor valla sakin bir kediyse öyle kalsın, hiç dokunmayın sonra zorlanırsın.

Kuzucansu44

Gerçekten ciddi derecede kedinin canını yakacak kadar kötü davranıyorsa kedi büyüyene kadar çok ellemesin. Büyüyünce kendini her şekilde korur

bihtercik

canı acısa zaten tepki verir diye düşünüyorum.
bence bu durum kedinizin hoşuna gidiyor.
( her ne kadar siz sevmeseniz de :D )

Kuzucansu44

Ama kardeşin çok küçükse 2-3 yaşlarında ise kedinin canının yanıcağını kavrayamaz. Genellikle kediler küçük çocuklardan korkarlar zaten. Çok sıkıştırdıları için ben kedilerimi normal canını acıtmadan seviyorum. Ama kediler onların çocuk olduğunu anlıyor ve bir tepki vermiyor. Mesela kuyruğuna benden başkası dokununca anında kaçan kedim Fondi eve küçük çocuk geldiğinde kuyruğunun çekilmesini bile umursamıyor. Onların küçük ve savunmasız olduğunu anlıyorlar bence

LadyAndCat

Sizce bence değil kızlar ;)
Hayvanlar “bebek” veya küçük olan canlıların küçük olduğunu anlıyorlar merak etmeyin :) bu bilimsel zaten.
Keşke kardeşiniz sert davranmasa ama küçük demek ki.Ona da bağırmayın lütfen.Kedileriniz onun nasıl olduğunu anlıyorlar merak etmeyin.

patiii122

Ya ne biliyim kardeşim bitaz vahşi gibi hissediyorum kedi onun sesini duyunca bile kaçacak yer arıyor :D

patiii122

Canı yansa tırmalar diye düşündüm biraz da ya hiç yapmıyor