Tüylerin Geri Uzaması?

Linsenpai

Merhabalar ^^ Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum bu zor zamanlarda, lütfen hijyenimize dikkat etmeyi unutmayalım ve mümkün olduğunca evimizde kalalım..

Yaklaşık bir buçuk hafta önce kızımın boynunda 25 kuruş büyüklüğünde bir şişlik olduğunu ve o kısımdaki tüylerin azaldığını farkedip hemen veterinere götürdüm. Muhtemelen tasmasını çıkarmaya çalışırken tırnağının boynundaki damarı zedelediğini (uysal bir kedi olduğu ve bol bol tırmalama tahtasıyla oynadığı için kesmiyoruz tırnaklarını) ve bu nedenle apse oluştuğunu söyleyip iltihabı akıttılar, antibiyotik iğne yapıp krem verdiler ve bir hafta boyunca düzenli olarak onu kullandık. Şişliği erken farkettiğimiz için çabuk iyileşti, yara tamamen kapandı küçük bir kabuk kaldı. Bu kısımdaki tüylerin geri uzamasını desteklemek için ne kullanabilirim? Öneriniz var mıdır?

5 CEVAP

Linsenpai

Yok yok bıraktık tasma olayını tamamen :d zaten sadece bi gün kalmıştı boynunda öyle rahatsız olunca da çıkardık

Tikos

Yara tamamen iyilesince hindistan cevizi yagi surebilirsiniz tuylendirir

sarmanbirkedi

Kendi kendine uzar zaten ama kaliteli yaş ve kuru mama kullanırsanız ve malt kullanırsanız daha hızlı uzar

Anonymus552223

Bu kadar tepki veriyorsa tasma takmayin bence. Gecmis olsun

Linsenpai

Hindistan cevizi yağı ve malt deneyeceğim, teşekkürler