Kedimin İshali ?

Htcozlp

Merhabalar,Kedimin 3 gün önce kızgınlığı bitti.Bu 3 gün boyunca yemesi azaldı,halsizleşti,ve ishal oldu.Halsizligi zayıflaması falan kızgınlık yüzünden oldu diye düşündüm fakat ishal de eklenince bir sıkıntı olduğunu anladım.Bir hafta önce mamasını değiştirdim,eski maması az olduğu için bir kere karıştırarak verebildim.Sonra hep yeni mamasını verdim.Ishali bu yüzden olabilir evet,fakat bazen kan da oluyor.Veterinere sordum ishal tahriş ettiği için kan oluyor dedi.Mama ve ilaç önerdi.Boyle bir durum yaşayan var mı,tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mı merak ediyorum.

7 CEVAP

Tikos

Kanlı ishal cok kotu cok ciddi bir durum bence yani baska veterinere goturun kizginliktan sonra kediler bu kadar kotu mazlar normalde gelip gecer kizginlik azicik istahsilik olur ama ishal ve kan da geliyorsa kotuye isaret hala gevmediyse baska veterinere goturun

Olabilir

Az yeme olabilir yeni maması değişmiş tam alışamamıştır ama halsizlik hakkında pek bilgim yok

Htcozlp

Tamamdır teşekkürler

Htcozlp

Bu durumu daha önce de yaşadık,iç parazit aşısını yaptırınca geçmişti.Ayrica big flor diye bir probiyotik kullanmıştık.Birkaç gün onu kullanmayı düşünüyorum.Bu olay mamayla birlikte başladı.Mama iyi gelmemiş olabilir mi? Vet de öyle dedi çünkü

Htcozlp

Peki halsizlik,az yeme gibi durumlar normal mi mama yüzünden ?

Htcozlp

Yoksa kedim hasta mı olmuş? Anlayamıyorum