Evde Mama Tarifi Yavru İçin

mercanslmz

merhabalar öncelikle iki gün önce buldum 8 günlük kedim hakkında bir önceki sorum da bir süt tozu mama sormuştum durumum yoktu ama benim kendi evde yaptığım mamayı da veterinerim destekledi bu mamaya bir su bardağının üçte ikisi kadar yani yarımdan biraz daha fazla laktozsuz süt pınar'ın laktozsuz sütü ondan sonra bir tatlı ondan sonra bir tatlı kaşığı pirinç unukedinizin tadını beğenmeyecek mi düşünüyorsanız yarım çay kaşığından daha az birazcık şeker ve içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyup zeytinyağı çünkü onların dışkı yapmalarını kolaylaştırıyor bunu iyice kaynatıp bir su bardağına koyup hafif alınmasını bekliyoruz çünkü kaynar kaynar yavru kedinin ağzı yanabilirondan sonra enjektörle vermenizi tavsiye etmiyorum hiçbir şekilde çünkü hava ile beraber kedinizin soluk borusuna kaçabilir ve bu tehlikeli ölümcül olabiliyor hemen biberonu doldurup önce biberon dezenfekte etmeniz gerekiyor kaynayan bir cezvenin veya çaydanlığın içine koyabilirsiniz ondan sonra mama içine koyup kediyi 45 derecelik bir açıyla tutup besleye bilirsin ama kafasını yere değdir meme çalışın yani aşağıda durmasın kafası ya bundan mı kedinin tabii ki de anne sütü ihtiyacını karşılamaz ama içindeki pirinç unu hem onu tok tutuyor hem de ayağa kalkmasına yardımcı oluyor bu özellikle 1-2 hafta arasındaki yavru kediler için çok önemli gözleri açılmamış oluyor çünkü daha bu kadar isterseniz bunu kullanabilirsiniz veteriner onaylıdır tabii ki veteriner veterinerime sorup kullandım hâlâ da kullanıyorum ilk 2 gün bunu kullanmamı söyledi hani birazcık böyle karnı doysun alışsın mama yemeği biberondan falan değil iki ünsüz tozu verip bir oyun bu mamayı tercih ediyoruz biz

4 CEVAP

LadyAndCat

Yavru Kedi Süt Tozu gerekli size.
Hiçbir mama yiyecek durumda değil 1 haftalık parmak kadar şey.
Özel yapım sütlü mamaya ve biberona ihtiyacı var.
Diğer başlığınıza yazmıştım.

mercanslmz

Ben koymadım 1 kere kullandım ondada şeker koymamiştim süt tozu kullanıyorum şimdi

Suraemir

Şeker mi? Şeker konur mu mamaya kediler şeker zaten tüketemez

mercanslmz

Veteriner önerdi ve ztn içinde laktozsuz süt olduğu için çekiyormuş onu